Tatranska-ulica_48Tatranská ulica v Sásovej je pre Banskobystričanov synonymom zlého parkovania i náročného prejazdu po rozbitej komunikácii. Cesta na tejto ulici sa teraz dočká výraznej obnovy.

Mestskí poslanci rozhodli o výraznom navýšení výdavkov rozpočtu volebného roku na svojom poslednom zasadnutí v júni. Práve z týchto prostriedkov bude teraz financovaná aj oprava jednej z dlhodobo najpoškodenejších vozoviek v meste. „Za prostriedky, ktoré sú na tento účel vyčlenené pre volebný obvod, v ktorom sa nachádza aj Tatranská ulica, je však možné hovoriť  len o oprave úsekov tejto komunikácie, teda obnove povrchu vozovky na ploche cca 3 000 m², nie o jej celkovej rekonštrukcii,“ uviedla pre BBonline.sk hovorkyňa banskobystrického magistrátu Martina Kanisová. Opravy na Tatranskej by mohli prebehnúť už v priebehu augusta.

Oddelenie údržby miestnych komunikácií a inžinierskych sietí Mestského úradu v Banskej Bystrici v týchto dňoch vyberá ďalšie úseky vozoviek a chodníkov, ktoré by boli vhodné na akútnu obnovu a mohli by byť realizované z nedávno zvýšeného rozpočtu.