Mesiac knihy ukončia vo Verejnej knižnici Mikuláša Kováča rozprávkami Hansa Christiana Andersena. Predtým však ešte môžete stihnúť krst knihy a porozmýšľať nad tým, či by ste sa nechceli stať dobrovoľníkmi v knižnici.

Knižnica už dávno nie je len miestom, kam sa vyberiete, aby ste si požičali knihu. Je miestom, kde to žije, kde môžete zažiť zaujímavé podujatia a kde sa stretnete s inšpiratívnymi ľuďmi. Inak tomu nebude ani v posledných marcových dňoch. Prijmite pozvanie na príjemné akcie, ktoré stoja za vašu pozornosť.

Krst knihy Len také kecy

Miroslav Kapusta, slovenský spisovateľ a básnik, člen Spolku slovenských spisovateľov a vedúci pobočky PARS ARTEM pre banskobystrický región, pokrstí na pobočke Sásová v stredu 29. marca o 16.30 h svoju najnovšiu knihu s názvom Len také kecy. Tretia kniha nadväzuje na zbierky krátky próz Štepený čertom a Trafený anjelom. Jednoduché príbehy zo života mali u čitateľov veľký ohlas a oslobodzujúci situačný humor zvlášť.

Nenechajte si preto ujsť stretnutie s autorom príbehov, s ktorými sa stotožní nejeden z nás. Podujatie je spojené aj s kultúrnym programom. Z knihy bude čítať krstný otec Igor Šimeg a o hudobný sprievod sa postará akordeonista František Kubiš.

Biela ruža pre Andersena

Dánsky prozaik, dramatik, básnik a rozprávkar Hans Christian Andersen napísal známe Andersenove rozprávky, ktoré pozostávajú zo 156 príbehov. Počas posledného marcového podvečera sa nepodarí prečítať úplne všetky, ale niektoré určite.

Na pobočke Sásová sa v piatok 31. marca prenesieme do rozprávkového sveta a spolu s celým Slovenskom budeme čítať Andersenove rozprávky. Podujatie Biela ruža pre Andersena začína o 16.30 h. Užite si rozprávkový podvečer.

Dobrovoľníci majú v knižnici dvere otvorené dokorán

Chcete sa stať dobrovoľníkom vo Verejnej knižnici Mikuláša Kováča a pomôcť tak šíriť osvetu, vzdelanosť a kultúru? Môžete. Musíte mať len viac ako 18 rokov, no vzdelanie ani skúsenosti potrebné nie sú. Dôležitá je ochota, nadšenie, chuť a čas, ktorý venujete dobrej veci.

Pomáhať môžete pri organizácii kultúrnych akcií, aj pri práci s deťmi a znevýhodnenými skupinami obyvateľov. Tiež doučovaním anglického či iného jazyka a pri čítaní z kníh pre deti v slovenskom, anglickom aj inom jazyku. Rovnako môžete pomôcť pri vedení čitateľského klubu, klubu ručných prác alebo klubu pre mamičky s deťmi. Pri vytváraní informačných a propagačných materiálov, skrášľovaní priestorov knižnice a úprave okolia, ale aj v iných oblastiach, v ktorých sa v rámci knižnice nájdete.

Čo tým získate? Pocit naplnenia a zmysluplnosti, nových priateľov a známych a skúsenosti, ktoré sa nestratia.

Ešte stále sa chcete stať dobrovoľníkmi? Ak áno, píšte na tento e-mail: katarina.lehotskamikulakova@vkmk.sk.