Po jarných dňoch s množstvom slnečných lúčov a príjemnými teplotami vzduchu sa musíme v Banskej Bystrici pripraviť na ochladenie. To má sprevádzať aj úhrn zrážok, a to aj snehových.

Pondelok (27. 3.) bude v Banskej Bystrici od rána zamračený a upršaný. Dážď má popoludní vystriedať sneženie. Potrápi nás aj silný severný vietor, ktorý má v meste pod Urpínom v nárazoch fúkať rýchlosťou do 16 m/s. Teploty vzduchu počas dňa vystúpia na 6 až 8, večer poklesnú až k nule.

Vo vyšších polohách v okrese môžeme očakávať najmä sneženie. SHMÚ totiž vydal výstrahu 1. stupňa pred snežením, ktorá bude platiť od 9.00 h do 21.00 h. Meteorológovia očakávajú lokálne novú vrstvu snehu vo výške 10 až 15 centimetrov. Zároveň bude v okrese od obeda až do noci platiť i výstraha 1. stupňa pred vetrom aj výstraha 2. stupňa pred vetrom na horách, ktorý má v polohách nad približne 1 500 metrov dosiahnuť v nárazoch rýchlosť 38 až 44 m/s, čo predstavuje silnú až mohutnú víchricu. Okrem toho bude od 14.00 h platiť v okrese aj výstraha 1. stupňa pred snehovými jazykmi a závejmi.

Utorok (28. 3.) začne mrazivo. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných -2 až -4 do popoludňajších +1 až +3 °C. Z premenlivej oblačnosti majú počas celého dňa prameniť snehové prehánky. Opäť sa musíme pripraviť aj na silný severný vietor. Do 18.00 h bude ešte v banskobystrickom okrese platiť výstraha 1. stupňa pred snehovými jazykmi a závejmi, ktorých tvorba sa očakáva lokálne.

Streda (29. 3.) prinesie prevažne veľkú oblačnosť, avšak bez úhrnu zrážok. Ráno bude ešte mrznúť, no teploty vzduchu sa z ranných -3 až -5 počas dňa vyšplhajú na +6 až +8 stupňov Celzia, takže oproti utorku bude o čosi teplejšie.

Štvrtok (30 .3.) bude v Banskej Bystrici sprevádzať zamračená obloha. V druhej polovici dňa treba počítať aj s dažďovými prehánkami. Z ranných +1 až -1 sa počas dňa oteplí na +7 až +9 °C.

Piatok (31. 1.) má byť taktiež zamračený. Dážď môžeme očakávať ráno a večer. Bude to najteplejší deň v týždni, keď sa vzduch z ranných +6 až +4 počas dňa zohreje na 13 až 15 stupňov Celzia.

Sobota (1. 4.) má taktiež priniesť úhrn dažďových zrážok. Opäť sa začne postupne ochladzovať, keď sa teploty vzduchu budú pohybovať od ranných 8 až 6 do popoludňajších 11 až 13 °C.

Nedeľa (2. 4.) nemá priniesť zmenu, a opäť tak musíme rátať s prehánkami. Z ranných +5 až +3 sa počas dňa oteplí na 10 až 12 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.