Tretí singel Came from Heaven talentovanej speváčky a skladateľky Andie J je letným pohladením, ktoré so sebou nesie veľa pozitívnej energie a prináša uvoľnenú atmosféru.

Andie J (Andrea Juhásová) je známa aj poslucháčom banskobystrického BB FM rádia, ktoré hrá jej skladbu My Energy aj už spomínaný singel Came From Heaven. BB FM rádio pritom nie je zďaleka jediné, ktoré hudbu mladej speváčky z Piešťan hrá. Jej skladby sa už presadili v desiatkach rádií po celom svete od Európy, cez USA až po rádiá na Filipínach či v Dominikánskej republike. Ako sa k hudbe dostala a o čom jej tvorba je, prezradila v nedávnom rozhovore Radovi Oravkinovi.

Bol to ten správny čas

Singel Came from Heaven vznikol z pocitu Andie J, že teraz je ten správny čas napísať skladbu s istou ľahkosťou a nádychom leta. Novinka prichádza aj s minimalistickým vizuálom, ktorý odráža letnú, mierne nostalgickú pohodu počas prázdninového obdobia.

„Pieseň je o období, ktoré mnoho ľudí miluje a vyhľadáva. Je o lete a o pozvánke si ho užiť. Často opakujúcim sa motívom Came from Heaven, o čom pojednáva aj názov skladby, sa prihováram poslucháčovi a nabádam ho na užívanie si letných chvíľ, pričom tvrdím, že som prišla za ním z neba,“ s úsmevom prezrádza Andie J hlavnú myšlienku piesne.

Zasnený štýl Andie J s charakteristickými ťahavými linkami spevu a elektrickým zvukom v novom singli však otvára ukulele, neskôr sa ukáže aj elektrická gitara a bicie. Veľmi dôležitú úlohu zohrávajú v závere skladby vokály, ktoré pekne dotvárajú priestor vyvrcholenia kompozície a umocňujú tak celé cítenie skladby.

Nahrávanie singla sa realizovalo v novom hudobnom štúdiu RITA za prítomnosti etablovaného slovenského producenta Domi Stoffa z kapely King Shaolin. O mastering sa postaral legendárny český zvukár Ecson Waldes z Biotech Studios.

„S producentom sme nahrávali počas krásneho slnečného dňa. Verím, že sa nám tie letné slnečné lúče podarilo preniesť aj do nahrávky. Navyše sú to ľudia, na ktorých sa obraciam vždy rada a vytvorili sme spolu už taký malý pracovný hudobný dream tím,“ hodnotí Andie J pocity z nahrávania vyzdvihujúc už tradičnú spoluprácu.

Nakrúcanie videoklipu zverila Andie J do rúk Jurajovi Skulovi, ktorý stál aj za predchádzajúcim klipom k skladbe My Energy. Mestskú tematiku tentokrát zamenili za rodinné bohatstvo priateľa Andie J na starom mlyne, ktorý dedia z pokolenia na pokolenie.

„Neskutočne krásna príroda, ktorá je vôkol, ma vždy nútila premýšľať o tom, ako by som ju vedela skĺbiť s mojou hudbou a predstavami o nej. Som vďačná za takú nádheru,“ ozrejmuje speváčka výber lokácie nakrúcania s minimalistickým vizuálnym motívom a pokračuje: „Sama som si zorganizovala piknik, nalakovala nechty, dala si šampus a čítala knihu. Vlastne by som také popoludnie vedela mať každý deň. Chvíľami som sa cítila ako Keira Knightley v Pýche a predsudku.“

Speváčka však precitla z týchto predstáv hneď, ako prišlo na rad nakrúcanie záberov z jazera neďaleko Bratislavy. „V jazere sa kúpem v šatách a trochu som sa už triasla od zimy, keďže som bola pol hodinu vo vode. Večer nebolo už najteplejšie,“ so smiechom spomína Andie J. Výsledkom sú ľahké prívetivé vizuály, ktoré zanechávajú pocit príjemnej letnej nálady.

Andie J – Came from Heaven:

Andie J pripravuje aj ďalšie single, ktoré budú spolu tvoriť nový album. Predchádzajúci singel My Energy zo speváčkinho debutového EP hrá éterom slovenských rádií, ale tiež ho môžeme počuť aj v zahraničí. Po pandemických opatreniach sa Andie J opäť stavia na koncertné pódia s novou formáciou, v ktorej hosťuje aj Domi Stoff z King Shaolin (gitara a vokály), Lukáš Vajda (bicie) a Baša Comendant (basa).

Skladba sa realizovala za podpory Hudobného fondu.

Informácie a foto redakcii BBonline.sk poskytol PR manager Michal Neffe.