Florbalisti FPS Banská Bystrica majú za sebou ďalší víkendový dvojzápas. V Bratislave ukoristili po obrate jedno víťazstvo, ktoré im stačí na už istú účasť v play-off druhej najvyššej slovenskej súťaže.

V sobotu obrat proti White Eagles

Bystrickí florbalisti sa v sobotu 14. januára predstavili v Záhorskej Bystrici, kde na nich čakal posledný celok tabuľky, ktorý ešte v sezóne nebodoval. Prvá tretina bola pre hostí katastrofálna, keď White Eagles viedli už v 12. minúte o 3 góly a v závere prvého dejstva zvýšili z trestného strieľania na 4:0. V prostrednej časti však hráči bystrického Fair play sports zlepšili defenzívu a znížili na 4:2, keď po asistenciách Ondreja Potkányho skóroval v 29. minúte Oliver Lehocký a v 35. minúte Jozef Patráš. Autor druhého gólu hostí ešte v závere druhej tretiny nepremenil trestné strieľanie.

Autor foto: Marián Suvák

Bystričanom vyšiel vstup do záverečnej 20-minútovky na výbornú. V 42. minúte pridal po prihrávke Roberta Richtera svoj druhý gól Lehocký a v 43. minúte sa po ďalšej asistencii Richtera zapísal do streleckej listiny aj Potkány – 4:4. Už o minútu neskôr zavŕšil obrat bystrického FPS Martin Siklenka, ktorému nabíjal Martin Konôpka. Bystričania tak boli na koni a v 48. minúte zvýšil na 4:6 svojím druhým presným zásahom Potkány, ktorému tentokrát asistoval Martin Siklenka. Domáci síce znížili na rozdiel jediného gólu, no Siklenka pridal v 52. minúte k asistencií aj gól, a to dokonca v oslabení. White Eagles ešte v 56. minúte strelili ďalší kontaktný gól, ale snahu o vyrovnanie si čiastočne zmarili sami vylúčením za zlé striedanie. Bystrickí florbalisti si tak vďaka zisku troch bodov zabezpečili účasť v blížiacom sa play-off.

Marek Nehila, prvý zápas v drese FPS Banská Bystrica: „Do zápasu sme nevstúpili ideálne. Opäť sa nám podarilo prespať úvod zápasu a súper efektívne trestal našu nedôraznosť. Aj keď sme mali loptičku na hokejkách častejšie ako hráči White Eagles, gól sa nám nepodarilo streliť. V šatni sme si počas prestávky ujasnili predstavu o našej hre a pomohlo to. V druhej tretine sme súpera herne prevalcovali a k ničomu ho nepustili. Skóre však hre stále neodpovedalo. Vedeli sme, že zápas máme vo svojich rukách a ak budeme pokračovať vo svojej hre, zápas zvládneme. V tretej tretine sa nám začalo dariť aj gólovo. Zápas sme dokázali otočiť za necelé štyri minúty. Po góle na 4:6 sme opäť trochu poľavili, čo vrátilo Bratislavčanov do zápasu. Napokon sa nám podarilo rozhodnúť o osude zápasu v oslabení a vedenie sme si postrážili. Páčilo sa mi, že počas celého zápasu sme si išli za víťazstvom. Tímovým výkonom a nezlomným duchom sa nám podarilo zobrať zo zápasu všetky tri body. Na to, že som v drese Banskej Bystrice nastúpil prvýkrát, tak som si chalanmi na ihrisku rozumel a verím, že s blížiacim sa play-off pomôžem tímu bodmi aj bojovnými výkonmi.“

1. liga mužov – 17. kolo – sobota 14.01.2023, 15.00 h – Viacúčelová ŠH Záh. Bystrica

FBC White Eagles Bratislava – FPS Banská Bystrica 6:7 (4:0, 0:2, 2:5)

Góly a asistencie: 3. Filípek (Dzuro), 7. Prokop (Srogoň), 13. Šimo (Noga), 20. Prokop (TS), 50. Macák (Filípek), 56. Dzuro (Zacharda) – 29. Lehocký (Potkány), 35. J. Patráš (Potkány), 42. Lehocký (Richter), 43. Potkány (Richter), 44. Siklenka (Konôpka), 48. Potkány (Siklenka), 52. Siklenka.

Zostava FPS Banská Bystrica: Latka (Magna) – Dutka, Glončák, Konôpka, M. Patráš, Richter, Štipák – Siklenka, Nehila, Lehocký (C), Lukáč, Magyar, J. Patráš, Potkány.

V nedeľu prehra s Hurikánom po nevydarenej tretej tretine

Druhý víkendový zápas v Bratislave odohrali bystrickí florbalisti proti Hurikánu, ktorý aktuálne okupuje 5. priečku tabuľky. V prvej tretine sa oba celky strelecky presadili raz, pričom za FPS vyrovnával v 19. minúte Jozef Patráš. V 24. minúte najprv domáci nepremenili trestné strieľanie, no vzápätí si predsa len prinavrátili vedenie. Hostia otočili priebežný stav v rozmedzí 15-tich sekúnd, keď sa v 26. minúte po Magyarovej prihrávke presadil Konôpka a po asistencii Lehockého skóroval Potkány – 2:3.

Hráči Hurikánu v 30. minúte vyrovnali, ale krátko na to po prihrávke Dutku využil presilovku hostí Siklenka, ktorý v 32. minúte prihrával Lukáčovi na gól na 3:5. Tretia tretina Bystričanom vôbec nevyšla, keď v nej inkasovali až 5 gólov v rade. Na konečných 8:6 znížil v poslednej minúte zápasu v početnej prevahe svojím druhým presným zásahom Siklenka.

Lukáš Magna, brankár FPS Banská Bystrica: „Do nedeľného zápasu sme všetci chalani nastúpili poučení zo soboty a od začiatku sme sa chceli vyvarovať chybám z predchádzajúceho zápasu. Prvé dve tretiny sa nám to darilo, hrali sme bez väčších chýb a odskočili na dvojgólový náskok. Do tohto momentu som mal aj ja dobré zákroky a po nepremenenom trestnom strieľaní súpera som nabral ešte väčšie sebavedomie do zvyšku zápasu. Do poslednej tretiny sme ale vstúpili zle, po chybách prišli nešťastné góly a už sme na ne nedokázali reagovať a udržať sa v zápase. Je to škoda, lebo sme zápas mali vo vlastných rukách. Najdôležitejšie je teraz pripraviť sa na posledné dva zápasy základnej časti, zabezpečiť si čo najlepšiu priečku v tabuľke a vyladiť formu pred play-off.“

1. liga mužov – 18. kolo – nedeľa 15.01.2023, 14.00 h – ŠH FTVŠ UK – Bratislava

VŠK PdF UK Hurikán Bratislava – FPS Banská Bystrica 8:6 (1:1, 2:4, 5:1)

Góly a asistencie: 13. Lacko (Petrula), 25. Šablica (Biely), 30. Šablica (Biely), 44. Lacko (Petrovič), 50. Lacko (Petrovič), 52. Šarmír (Fabian), 57. Lacko (Petrovič), 58. Lacko (Schätzel) – 19. J. Patráš, 27. Konôpka (Magyar), 27. Potkány (Lehocký), 30. Siklenka (Dutka), 32. Lukáč (Siklenka), 60. Siklenka.

Zostava FPS Banská Bystrica: Magna (Latka) – Dutka, Konôpka, M. Patráš, Richter – Glončák, Lehocký (C), Lukáč, Magyar, Nehila, J. Patráš, Potkány, Siklenka.

10 FBC White Eagles Bratislava 17 0 0 0 0 17 65:173 0

Florbalisti FPS Banská Bystrica zakončia základnú časť 1. ligy mužov domácim dvojzápasom v Badíne. V sobotu 28. januára o 17.00 h privítajú FBK Púchov a v nedeľu 29. januára o 14.00 h budú hostiť FbO Žochár Topoľčany.