plazove kupaliskoPrimátor mesta Banská Bystrica sa vo štvrtok zúčastnil kontrolného dňa na plážovom kúpalisku. Jeho zámerom bolo skontrolovať prebiehajúce prípravy na spustenie novej sezóny a poinformovať sa o pripravovaných novinkách.

V tohtoročnej letnej sezóne privíta plážové kúpalisko svojich návštevníkov v lepšej kondícii a s niekoľkými pripravovanými novinkami. Juraj Sninský, konateľ spoločnosti Aqualand Slovakia, previedol primátora celým areálom a podrobne ho informoval o novinkách, na ktoré sa môžu návštevníci túto sezónu tešiť a aj o prebiehajúcich prípravných prácach, ktoré, ako verí, stihnú ukončiť do otvorenia plážového kúpaliska 1. júna 2013.  „Prvého júna budú mať návštevníci k dispozícii všetky bazény, okrem atypického bazéna. Ten by mal byť spustený o týždeň neskôr,“ informoval Sninský.

Výraznou zmenou, ktorá zaručene poteší návštevníkov, sú opravené chodníky v areáli Plážového kúpaliska. Nová dlažba je položená aj pri plaveckom bazéne naplnenom vodou z minerálneho prameňa, ktorý taktiež prešiel opravami. Okrem zreparovania stien bazéna a nového náteru ekologickou bazénovou farbou, bola vykonaná v okolí bazéna aj výsadba zelene.

sninsky gogola„Záleží mi na tom, aby sa obyvatelia Banskej Bystrice a návštevníci, ktorí navštívia Plážové kúpalisko nemuseli obávať o jeho technický stav. Aj z tohto dôvodu som prišiel ešte pred otvorením novej sezóny na kontrolný deň a musím konštatovať, že na novú sezónu sa vedenie kúpaliska pripravuje zodpovedne. Osobne ma teší oprava plaveckého bazéna a nové chodníky v areáli kúpaliska,“ povedal primátor Peter Gogola.

V oblasti stravovania predstavil Juraj Sninský ďalšie novinky. Jedná sa najmä o stánok s občerstvením, ktorý prešiel rekonštrukciou a bude môcť efektívnejšie a rýchlejšie uspokojiť potreby návštevníkov a sortiment v Kolibe, kde sa okrem tradičných langošov bude podávať aj pizza. Plánovaný je aj chov rýb, priamo v areáli kúpaliska, ktoré si zákazníci budú môcť vyloviť a odniesť domov, prípade im budú ugrilované  na mieste.

Na kontrolu plážového kúpaliska sa chystajú aj poslanci Mestského zastupiteľstva, ktorí tak reflektujú pretrvávajúce sťažnosti obyvateľov mesta.