TS mesta BB (M. Kanisová) | 23.5.2013

Bystrické kúpalisko otvoria 1. júna, skontroloval ho primátor

plazove kupaliskoPrimátor mesta Banská Bystrica sa vo štvrtok zúčastnil kontrolného dňa na plážovom kúpalisku. Jeho zámerom bolo skontrolovať prebiehajúce prípravy na spustenie novej sezóny a poinformovať sa o pripravovaných novinkách.

V tohtoročnej letnej sezóne privíta plážové kúpalisko svojich návštevníkov v lepšej kondícii a s niekoľkými pripravovanými novinkami. Juraj Sninský, konateľ spoločnosti Aqualand Slovakia, previedol primátora celým areálom a podrobne ho informoval o novinkách, na ktoré sa môžu návštevníci túto sezónu tešiť a aj o prebiehajúcich prípravných prácach, ktoré, ako verí, stihnú ukončiť do otvorenia plážového kúpaliska 1. júna 2013.  „Prvého júna budú mať návštevníci k dispozícii všetky bazény, okrem atypického bazéna. Ten by mal byť spustený o týždeň neskôr,“ informoval Sninský.

Výraznou zmenou, ktorá zaručene poteší návštevníkov, sú opravené chodníky v areáli Plážového kúpaliska. Nová dlažba je položená aj pri plaveckom bazéne naplnenom vodou z minerálneho prameňa, ktorý taktiež prešiel opravami. Okrem zreparovania stien bazéna a nového náteru ekologickou bazénovou farbou, bola vykonaná v okolí bazéna aj výsadba zelene.

sninsky gogola„Záleží mi na tom, aby sa obyvatelia Banskej Bystrice a návštevníci, ktorí navštívia Plážové kúpalisko nemuseli obávať o jeho technický stav. Aj z tohto dôvodu som prišiel ešte pred otvorením novej sezóny na kontrolný deň a musím konštatovať, že na novú sezónu sa vedenie kúpaliska pripravuje zodpovedne. Osobne ma teší oprava plaveckého bazéna a nové chodníky v areáli kúpaliska,“ povedal primátor Peter Gogola.

V oblasti stravovania predstavil Juraj Sninský ďalšie novinky. Jedná sa najmä o stánok s občerstvením, ktorý prešiel rekonštrukciou a bude môcť efektívnejšie a rýchlejšie uspokojiť potreby návštevníkov a sortiment v Kolibe, kde sa okrem tradičných langošov bude podávať aj pizza. Plánovaný je aj chov rýb, priamo v areáli kúpaliska, ktoré si zákazníci budú môcť vyloviť a odniesť domov, prípade im budú ugrilované  na mieste.

Na kontrolu plážového kúpaliska sa chystajú aj poslanci Mestského zastupiteľstva, ktorí tak reflektujú pretrvávajúce sťažnosti obyvateľov mesta.

Fotogaléria