Banskobystrický hokejový brankár Peter Budaj, aktuálne chytajúci v zámorskej NHL za Colorado Avalanche, sa dnes postavil do brány svojho klubu po druhýkrát v sezóne. Chytať bude aj v najbližšom zápase proti Calgary.

Peter Budaj zachraňuje Coloradu aspoň bod. 5 sekúnd pred koncom zneškodnil brejk Malhotru.

Vo včerajšom zápase NHL medzi Vancouverom Canucks a Coloradom Avalanche mala stáť v bráne hostí suverénna jednotka „lavín“ Craig Anderson. To by však nemohlo dôjsť k nepríjemnému momentu, kedy si mladý brankár poranil koleno. Stalo sa tak netradične, ešte počas úvodnej rozohrávky, kedy si Anderson pri jednom zo zákrokov privodil bližšie nešpecifikované zranenie. Do brány sa tak postavil po druhýkrát v tejto sezóne banskobystrický odchovanec Peter Budaj, vďaka ktorému sa mohla skupinka fanúšikov hostí z Colordada tešiť aspoň z bodu za prehru po predĺžení.

Zranenie Craiga Andersona:

Budaj v zápase čelil 31 strelám, pričom si pripísal 27 úspešných zákrokov, z ktorých najdôležitejší predviedol 5 sekúnd pred koncom zápasu za stavu 3:3, kedy zneškodnil v brejkovej pozícii Malhotrov strelecký pokus. V predĺžení rozhodol po obrovskej chyba obrancu Holosa domáci útočník Raymond. Aj napriek prehre pochválil výkony slovenského reprezentačného gólmana sám tréner „lavín“ Sacco: ,,Peter odchytal úžasný zápas. Dal nám šancu pomýšľať na víťazstvo, a to je to, čo sa od brankára požaduje.“

Rozsah Andersonovho zranenia doposiaľ nie je známy, je však isté, že Peter Budaj dostane príležitosť ukázať svoje kvality aj v najbližšom zápase proti Calgary. Vo svojich dvoch tohtosezónnych zápasoch si pripísal 51 zákrokov z celkového počtu 59 striel. Na svojom konte má 86.4 % úspešnosť zásahov a priemer 3.84 gólu na zápas.

Zostrih zo zápasu Vancouver – Colorado