Obľúbené bežecké podujatie sa v období pred pandémiou pravidelne konalo 6. januára na Troch kráľov. Kvôli nepriaznivej situácii sa však dva roky po sebe nemohlo organizovať v pôvodnom termíne, a tak sa organizátori rozhodli presunúť tzv. Trojkráľový beh na koniec marca.

Trojkráľový večerný beh je podujatie, ktoré dlhodobo láka športovcov aj z iných oblastí Slovenska a patrí k najväčším pretekom v regióne. Na štart sa každoročne postaví až tisícka bežcov, tentokrát sa môžu tešiť na vyše päť kilometrov dlhý okruh historickým centrom Banskej Bystrice so štartom i cieľom na Námestí SNP. Podujatie, ktoré prebehne 26. marca o 19:30 h odbehne aj primátor mesta Ján Nosko.

„Som rád, že sa po dlhej dobe uvoľňujú pandemické opatrenia a s príchodom jari sa vraciame k spoločenským, kultúrnym i športovým podujatiam. Verím, že aj zložitá situácia vo svete sa stane čo najskôr minulosťou a všetci budú môcť žiť normálny život tak, ako predtým. Myslím si, že práve beh je vynikajúci spôsob, ako si môžeme vyvetrať hlavu a zároveň spraviť niečo pre svoje zdravie. Dúfam, že sa stretneme v čo najväčšom počte. Vôbec nezáleží na tom či ste skúsení bežci, alebo začiatočníci. Som presvedčený, že do cieľa úspešne dorazíme všetci,“ hovorí primátor Ján Nosko.

Všetci účastníci získajú jedinečnú medailu s vyobrazením banskobystrického Námestia SNP, ktorá je súčasťou medailovej skladačky Marathon BB Tour 2022. Štartovné zahŕňa aj pamätné štartovné číslo s nevratným čipom a grafikou podujatia, športovú tašku, ako aj možnosť výhry rôznych cien v záverečnom žrebovaní. Registrovať sa je možné do 24. marca 2022 prostredníctvom web stránky alebo osobne v piatok, 25. marca v čase od 16:00 do 18:30 hod. v Europe SC a v sobotu, 26. marca od 16:00 do 19:00 hod. na Námestí SNP.

„Oficiálne prognózy na koniec marca sú priaznivé. Veríme, že úvodné podujatie Marathon BB Tour sa uskutoční bez kapacitných či iných obmedzení. Tešíme sa po dvoch rokoch na normálnu bežeckú sezónu. Trojkráľový večerný beh je už tradične spojený s romantickou atmosférou a peknými zážitkami,“ dopĺňa Peter Fabok, jeden z organizátorov podujatia.

Organizátori zároveň avizujú, že počas behu sa od 19:00 h budú realizovať postupné krátkodobé uzávierky ciest v centre mesta. Dopravné obmedzenia sa budú týkať Hornej, Robotníckej, Kapitulskej i Národnej ulice, ako aj Kuzmányho, Janka Kráľa, Strieborného námestia, Lazovnej a časti Fortničky. Dopravu bude usmerňovať na obchádzkové trasy príslušníci mestskej polície. Všetkých účastníkov cestnej premávky prosíme o trpezlivosť a rešpektovanie dočasných obmedzení.