Banskobystrická Štátna opera po rokoch znovu uvedie jednu z najslávnejších a najhranejších opier na celom svete – Carmen skladateľa Georgesa Bizeta. Carmen sa tentokrát na dosky tunajšej scény vracia v novom spracovaní s medzinárodným obsadením.

Premiéru Carmen v banskobystrickej Štátnej opere môžete vidieť už 23. a 24. februára. Dielo hudobne naštudoval šéfdirigent Štátnej opery Igor Bulla, réžie a choreografie sa zhostila umelecká riaditeľka Baletu Dana Dinková.

V hlavnej úlohe Carmen sa predstaví vynikajúca domáca sólistka Michaela Šebestová, v alternácii s Monikou Fabianovou zo Slovenského národného divadla, ktorá si túto rolu v Banskej Bystrici zopakuje po dvadsiatich rokoch.

Postavu Dona Josého stvárnia Jakub Pustina z Českej republiky a tenorista Diego Godoy z Čile. V úlohe Escamilla, ktorý spieva slávnu áriu toreadora, účinkujú Roman Krško a obľúbený slovenský herec Filip Tůma.

Príbeh nespútanej a vášnivej femme fatale francúzskeho skladateľa Georgesa Bizeta je v jeho najnovšom spracovaní na slovenskej scéne naozajstnou lahôdkou pre uši i oči, a to aj pre publikum, ktoré operné predstavenia nenavštevuje pravidelne. Diváci sa môžu tešiť na elegantné a sofistikované kostýmy Ľudmily Várossovej. Impozantnú scénu v podobe obrovského kubistického býka vytvorila Lucia Šedivá.

Premiérové predstavenia sú už s ohľadom na kapacitu sály divadla vypredané, ale určite sa oplatí sledovať priebežne uverejňovaný program Štátnej opery.