Možno ste pred  časom zachytili informáciu o tom, že predajca obnovených a predvádzacích počítačov, BigON, venoval  notebook Dell Inspirion 15 občianskemu združeniu Svetielko nádeje.

Chalanov veľmi oslovila práca tohto združenia a premýšľali, ako by sa dalo pomôcť ešte viac. Nápad na seba nenechal dlho čakať.

Z každej objednávky nad 50 € BigON odložil 5 €. Počas pár dní trvania akcie sa táto iniciatíva stretla s veľkým ohlasom u zákazníkov. Tí ocenili najmä fakt, že mohli aj oni prispieť združeniu, ktoré sa venuje pomoci onkologicky chorým deťom a ich rodinám a pritom stačilo len nakúpiť.

Minulý týždeň si vyzbieranú sumu 330 € prevzala priamo v predajni zástupkyňa združenia, Vanda Prandorfyová: „Vážime si iniciatívu spoločnosti BigON a veríme, že inšpirovali aj iné firmy, pretože toto je veľmi pekný  príklad, ako sa dá spojiť obchod s charitatívnou myšlienkou. Ďakujeme im.“

Vandu Prandorfyovú doplnil konateľ spoločnosti BigON, Milan Staník: „Sme radi, že môžeme pomôcť organizáciám, ako je táto. Ich záslužná činnosť, práca s deťmi a v teréne vyžaduje veľa času, úsilia a financií, aby pomohli onkologickým pacientom. Obdivujem ich za to, lebo prežívajú aj osudy detí, mládeže a ich rodín. Vnímam to ako prácu, ktorú by nezvládlo veľa ľudí. Práve preto im chceme pomáhať aj v budúcnosti, maximálne ako to bude z našej strany možné.“

Veríme teda, že podobných akcií bude prebiehať stále viac a viac a táto aktivita nájde svojich pokračovateľov v našom meste.