Predajca obnovenej a predvádzacej techniky – Bigon.sk sa rozhodol darovať notebook občianskemu združeniu Svetielko nádeje.

Obnovené počítače predstavujú oproti novým kusom s rovnakými parametrami veľkou úsporou financií. Napriek tomuto faktu, aj niekoľko desiatok eur za takýto stroj môže byť pre neziskové organizácie veľkou finančnou záťažou. Spoločnosť BigON (predtým známy ako Gigacomputer) rada podporuje takéto projekty a preto organizácii, ktorá sa venuje pomoci deťom s onkologickým ochorením, venovala výkonný notebook Dell Inspiron 15.

Koncom mája si notebook na predajni, na Hornej 18, prevzala Vanda Prandorfyová zo Svetielka nádeje, ktorá pri preberaní daru uviedla: „Na začiatku bolo mailové oslovenie s prosbou o cenovú kalkuláciu na kúpu počítača a pomoc s jeho servisom. Vzápätí prišla ponuka, v ktorej nám p. Vrabec z firmy BigON oznámil, že po dohovore s kolegami sa rozhodli nám notebook darovať.  Doladili sme detaily a dnes sme si ho prevzali na predajni. Zdá sa to všetko jednoduché, však?  Nie vždy to však takto hladko ide.  Preto sa chceme poďakovať  celému tímu firmy BigON za ústretovosť a ochotu, ktorou nás opäť potešili.  Aj pre prácu fundraisera je dôležité vybavenie technikou, pretože tá stará zlyháva. Ďakujeme im za pomoc a spoluprácu.“

Technika tak bude slúžiť dobrému účelu.