byty bývanie panelákKúpa bytu je jedným z najzávažnejších rozhodnutí mladých ľudí. Jedná sa o aktivitu s veľkým množstvom peňazí, a preto je dôležité nespraviť pri celom procese nadobudnutia bytu zásadné chyby.

Väčšina záujemcov si toto uvedomuje a nepúšťajú sa preto do kúpy sami ale využívajú asistenciu špecialistov – realitných kancelárií. Realitná kancelária zabezpečí všetky náležitosti spojené s kúpou nehnuteľnosti. Ako všade tak aj v tomto biznise ale existujú dobré spoločnosti a tie menej zodpovedné.

Ako si teda vybrať správnu kanceláriu? Mala by poskytovať minimálne tieto služby v rámci asistencie pri nadobúdaní nehnuteľnosti:

– Obhliadku nehnuteľnosti s realitným špecialistom,
– Vypracovanie kúpno-predajnej zmluvy kvalitným právnikom,
– Poradenstvo v danej oblasti,
– Podanie návrhu na vklad do katastra nehnuteľností,
– Odporúčanie možnosti financovania – stavebné sporenie, hypotekárny úver,
– Vypracovanie znaleckých posudkov.

V prípade že máte záujem o kúpu alebo predaj nehnuteľností v Banskej Bystrici a okolí všetky tieto služby Vám zabezpečí realitná kancelária RealityPD.

Ďalším krokom ktorý nasleduje po kúpe Vášho bytu je sťahovanie. Nákladnú dopravu je možné vybrať s viacerých špedičných firiem. Medzi lídrov na trhu patrí medzinárodná spoločnosť logintrans. Na svojej web stránke umožňuje nájsť si optimálnu prepravu podľa požiadaviek klienta.