V nedeľu podvečer po 17-tej hodine dosiaľ neznámy páchateľ napadol bežkyňu v banskobystrickej časti Majer. O prípade v pondelok informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Banskej Bystrici na sociálnej sieti.

Žena bežala v podvečerných hodinách po hrádzi Hrona, keď k nej v časti Majer mal náhle a zozadu pristúpiť neznámy muž, chytiť ju okolo krku a strčiť smerom dopredu.

„Spolu spadli na zem, kde ju mal útočník priľahnúť a obchytkávať na citlivých miestach. Žena sa bránila a kričala o pomoc, v dôsledku čoho útočník ušiel,“ uvádza ďalej krajská polícia vo vyhlásení.

Muž mal byť mladšieho veku od 17 do 25 rokov, štíhlej postavy, vysoký približne 175 centimetrov. Na sebe mal mať podľa popisu poškodenej tmavé oblečenie a na hlave kapucňu.

Polícia preto prosí ľudí, ktorí sa v čase medzi 17. a 18. hodinou v nedeľu večer pohybovali v okolí a prípadne videli podozrivé osoby či majú akékoľvek informácie vedúce k možnosti odhalenia útočníka, aby ich oznámili na čísle 158 alebo políciu kontaktovali správou cez sociálnu sieť.

Zároveň polícia vyzýva všetkých bežcov a verejnosť k opatrnosti. „Vyzývame všetkých občanov a bežcov, ktorí sa svojej športovej aktivite venujú naďalej, aj napriek zhoršujúcim sa poveternostným podmienkam, aby sa vyhýbali neosvetleným a odľahlým miestam. Platí to pre mužov, ale najmä pre ženy, ktoré by nemali nikdy ísť po zotmení samé,“ znie ďalej v informácii zverejnenej krajskou políciou.