KONCERT DEFINITÍVNE ZRUŠENÝ!

Benefičný koncert na záchranu hradu Krásna Hôrka, ktorý počas marca zasiahol zničujúci požiar, sa predsa len uskutoční aj v Banskej Bystrici. V sobotu 26. mája vystúpi v športovej hale na Štiavničkách množstvo umelcov bez nároku na honorár. Vstupné bude od 6 eur.

Koncert bol pôvodne naplánovaný na 13. apríla, na poslednú chvíľu však bol nečakane zrušený pre technické problémy v hale. Aj keď sa pôvodne hovorilo o presunutí koncertu priamo pod hrad Krásna Hôrka, organizátori sa rozhodli zachovať pôvodné miesto podujatia. Tentoraz by už nič nemalo zabrániť jeho uskutočneniu. Pre zmenu termínu však viacerí z umelcov, ktorí pôvodne avizovali svoju účasť, do Banskej Bystrice nepricestujú. Napriek tomu sa návštevníci môžu tešiť na vystúpenia viacerých zaujímavých mien. Okrem legendárnej skupiny Tublatanka, Mariána Greksu a jeho Grexabatu budú pod Urpínom účinkovať Martin Valihora s Oskarom Rórszom, Jozef Hollý, Laco Lučenič, Marcella Molnárová, Muzikálové štúdio Xanadu, Diabolské husle Jána Berkyho – Mrenicu, Eva Pavlíková, sólista opery SND Martin Babjak, Akadémia umení v Banskej Bystrici, primátor Peter Gogola so svojou skupinou VZNCH, Družina, exsuperstáristi Robo Šimko, Jerguš Oravec či Natália Hatalová a mnohí ďalší. Koncertom bude divákov sprevádzať moderátorská trojica v zložení Aďa Luptáková, Juraj Benčík a Mirec Babják.

Koncert pre Krásnu Hôrku začína v sobotu 26. mája o 16:00 hod., vstupenky v cene od 6 eur je možné zakúpiť v predpredaji v sieti Ticketportal.