Cez víkend sa odohrali zápasy oboch tunajších hokejbalových líg a my vám prinášame ich sumár aj s malou foto dokumentáciou zápasov prvej ligy.

1. SHbL-Stred

Na programe 1. slovenskej hokejbalovej ligy – stred boli posledné dve kolá nadstavbovej časti. Konečné prvé miesto v tabuľke a zároveň najvyššie nasadenie do play-off si už v minulom kole vybojovala Cocra Radvaň, takže jej hráči mohli tento víkend šetriť sily na vyraďovaciu časť. Na ostatných pozíciách boli bodové rozdiely minimálne, a tak bolo stále o čo bojovať.

Prvý sobotňajší duel odohrali Zubři proti Eagles. Zubři si odniesli poriadnu gólovú nádielku, keď „orli“ strelili svojmu tabuľkovému susedovi až 16 gólov. Inkasovali iba 3, a tak sa mohli tešiť z jasného víťazstva. Pre neprítomnosť hráčov Sport Trendu Žiar nad Hronom bol ich zápas s Damixom Brezno skontumovaný v prospech Brezňanov. Ako sme už spomínali, Cocra nemohla stratiť vedúce postavenie v lige, a tak zápas proti N-Sport Lions odohrala iba z povinnosti. Lions vyhrali v pomere 5:1. Berserkeru sa ani v predposlednom kole nepodarilo získať aspoň bod do tabuľky a prehral s HbK Top-Point Banská Bystrica vysoko 4:12. Duel medzi Plej Bojs Banská Bystrica a HbK Monkeys bol poriadne vyrovnaný. Rozhodlo sa až v samostatných nájazdoch, kde mali prví menovaní viac šťastia a zvíťazili 6:5. Nakoniec nastúpili Lavíny zo Žiaru proti banskobystrickým „rytierom“ a zvíťazili 5:1.

V nedeľu sme boli opäť svedkami jednej kontumácie, keď sa nedostavil Damix Brezno. Inak sme videli napínavé a vyrovnané zápasy. Dva z nich, Eagles – Cocra a Sport Trend – Zubři, sa rozhodli až v samostatných nájazdoch. V prvom prípade boli úspešnejší hostia, v druhom domáci. Konečne sa víťazstva dočkal aj Berserker, ktorý porazil Knights 4:2.

Plej bojs sa postavili proti tímu Top-Point Banská Bystrica. Po bezgólovej úvodnej tretine sa ako prví radovali Plej Bojs, a to na začiatku prostrednej časti. V jej závere sa im podarilo zvýšiť na 2:0. Ich súper nehral zle, no väčšinou stroskotal na dobre chytajúcom brankárovi. V tretej tretine si Top-Point vybojoval trestné strieľanie, Styk však ponúknutú príležitosť nevyužil. Po tom, čo Plej Bojs zvýšili na 3:0, sa už zápas iba dohrával. Hráči Top-Pointu dokázali v posledných 6 sekundách už len kozmeticky upraviť výsledok na konečných 1:3, čo sa im podarilo v presilovej hre a s brankárom na striedačke.

Monkeys nastúpili proti žiarskym Lavínam vo veľkej forme, keď už po 1. tretine vyhrávali 4:0. Druhú tretinu však Žiarčania hrali ako vymenení a ešte do jej záverečného hvizdu vyrovnali na 4:4. V poslednej časti sa ani jednému tímu dlho nedarilo skórovať. Už to vyzeralo, že súboj dospeje do predĺženia, no František Medveď z tímu Monkeys v posledných sekundách strhol vedenie na svoju stranu a vybojoval pre svoje mužstvo všetky body.

Výsledky 4. a 5. kola 1. SHbL – STRED 2010/2011 – nadstavba:

Sobota 14. 5. 2011

HbK Zubři Banská Bystrica – Eagles 3:16

HbK Damix Brezno – HbK Sport Trend Žiar nad Hronom 5:0 kont.

HbK Cocra Radvaň – N-Sport Lions 1:5

Berserker – HbK Top-Point Banská Bystrica 4:12

HbK Plej Bojs Banská Bystrica – HbK Monkeys 6:5 po s.n.

Lavíny Žiar nad Hronom – HbK KG System Knights Banská Bystrica 5:1

Nedeľa 15. 5. 2011

Eagles – HbK Cocra Radvaň 1:2 po s.n.

HbK Sport Trend Žiar nad Hronom – HbK Zubři Banská Bystrica 3:2 po s.n.

N-Sport Lions – HbK Damix Brezno 5:0 kont.

HbK Top-Point Banská Bystrica – HbK Plej Bojs Banská Bystrica 1:3

HbK Monkeys – Lavíny Žiar nad Hronom 5:4

HbK KG System Knights Banská Bystrica – Berserker 2:4

2. SHbL-BB

HbK Eagle 3-2pp Weber Tornádo (stav série: 1:0)

(1:0,1:0,0:2)-(1:0)

Strely: 24:30

Góly: 7:43 – Moravec 1:0, 28:56 – Kramár (Čierny, Maľa) 2:0, 34:26 – Trudič (Bobor J., Maršál) 2:1, 40:52 – Trudič (Maršál) 2:2, 49:49 – Kramár(trestné strieľanie) 3:2

Tresty: 0:16 – Hliva (Eag, sekanie – 2min.), 0:16 – Bobor M.(Web, hákovanie – 2min.), 13:38 – Trudič (Web, podrazenie – 2min.), 14:04 – Hliva (Eag, bránenie – 2min.), 18:23 – Fichna (Eag, bránenie – 2min.), 21:36 – Bobor M.(Web, napadnutie + osobný trest – 2+10min.), 22:17 – Bobor J. (Web, faul lakťom – 2min.), 33:35 – Fichna (Eag, bránenie – 2min.), 33:35 – Pitoňák (Eag, bránenie – 2min.), 37:58 – Moravec (Eag, sekanie – 2min.), 49:19 – Hliva (Eag, hákovanie – 2min.), 49:33 – Bobor J. (Web, úmyselné posunutie bránky – 2min.), 49:49 – Trudič (Web, hákovanie – nariadené trestné strieľanie)

Prvé zápasy play-off priniesli veľmi vyrovnané zápasy. V úvodnom sa stretli Eagle a Weber Tornádo. Už od začiatku sa v zápase prejavovali emócie hráčov a už po pár sekundách sa vylučovalo na obidvoch stranách za vzájomné fauly. Otvoriť skóre sa podarilo Moravcovi a Eagle sa ujali vedenia 1-0. Keď nedokázalo mužstvo Eagle využiť dvojnásobnú presilovku zdalo sa, že po druhej tretine bude stále stav zápasu 1-0, avšak minútu pred koncom druhej časti sa presadil Kramár a dostal Eagle do dvojgólového vedenia. Do tretej tretiny nastúpili hráči Weberu s cieľom vyrovnať, čo sa im podarilo, keď sa dvakrát dokázal presadiť Trudič a zápas poslal do predĺženia. Pár sekúnd pred koncom avšak Trudič fauloval unikajúceho hráča Eagle, ktorý šiel sám na brankára a nasledovalo trestné strieľanie. Zodpovednosť na svoje plecia vzal Kramár a s prehľadom rozhodol o víťazovi prvého merania síl.

Viking Warriors 2-3pp Oskar (stav série: 0:1)

(1:0,1:2,0:0)-(0:1)

Strely: 16:46

Góly: 0:43 – Oravkin Pe. (Oravkin J.) 1:0, 26:28 – Danko (Matoušek) 1:1, 27:20 – Oravkin Pa. (Oravkin Pe., Holbus) 2:1, 29:45 – Matoušek (Danko) 2:2, 48:49 – Branecký ml.(Danko) 2:3

Tresty: 8:23 – Pančík (War, držanie – 2min.), 46:36 – Lacko (War, úmyselné posunutie bránky – 2min.)

V druhom zápase sa stretli tímy Viking Warriors a Oskar. Nehralo sa ani minútu a Warriors viedli 1-0 zásluhou Petra Oravkina. V zápase pomaly preberali iniciatívu hráči Oskaru a dokázali to zúžitkovať v 27mej minúte, kedy skóroval Danko. Vyrovnaný stav trval len 52 sekúnd, keď kapitán Pavol Oravkin znova naklonil misky váh na stranu Warriors. Vedenie si Vikingovia nedokázali dlho udržať a 15 sekúnd pred koncom druhej tretiny vyrovnal na 2-2 Matoušek. Keďže v tretej tretine už gól nepadol nasledovalo predĺženie, kde rozhodol Branecký mladší o víťazstve Oskarov.

Staré Hory Bruins 4-2  Wanderers Valaská (stav série: 1:0)

(2:0,0:0,2:2)

Strely: 15:24

Góly: 10:14 – Lovás (Mich. Hromada) 1:0, 12:01 – Kaliský (Gurský) 2:0, 32:44 – Giertl (Dvorský, Jerguš) 2:1, 35:25 – Dvorský (Jerguš) 2:2, 37:25 – Mich. Hromada 3:2, 38:50 – Mich. Hromada (Lovás) 4:2

Tresty: 0:01 – hráčska lavica (Wan, – 2min.), 15:53  –  Lovás (Bru, bránenie  – 2min.), 21:07 – Buc (Bru, pád pod nohy – 2min. ), 30:00 – Môcik (Bru, podrazenie – 2min.)

V ďalšom stretnutí Staré Hory Bruins dokázali zdolať Wanderers Valaskú v pomere 4-2, keď si v úvodnej tretine dokázali vypracovať pohodlný dvojgólový náskok, ktorý avšak stratili v priebehu tretej tretiny, kedy dokázali hráči Wanderers vyrovnať. Vyrovnanie ich avšak stálo veľa síl a dokázali ho udržať len dve minúty, kedy dokázal dvakrát skórovať Michal Hromada a vedenie 4-2 si udržali hráči Starých Hôr až do konca duelu.

Radvaň Stars 3–0  PoDC Zvolen (stav série: 1:0)

(2:0,1:0,0:0)

Strely: 23:19

Góly: 2:13 – Jančiar 1:0, 3:10 – Šúr (Píš) 2:0, 29:15 – Jančiar (Píš) 3:0

Tresty: 19:43 – Jančiar (Rad, bránenie – 2min.), 19:43 – Fazekaš (PoDC, držanie – 2min.), 33:01 – Slašťan (Rad, držanie – 2min. )

V poslednom stretnutí na seba narazili tímy Radvaň Stars a PoDC Zvolen. Radvani vyšiel úvod duelu, kedy sa dostali do dvojgólového vedenia zásluhou Jančiara a Šúra. Tesne pred koncom druhej tretiny Jančiar upravil na 3-0. PoDC sa síce snažilo o vyrovnanie, ale skvele hrajúci hráči Radvane ich do veľa príležitostí nepúšťali. Keď sa už do zakončenia Zvolenčania dostali vychytal ich Sýkorka, ktorý vychytal shootout a výraznou mierou sa podpísal k trimfu Stars v pomere 3-0.

Nedeľňajšie odvetné zápasy boli kvôli nepriaznivému počasiu odložené.