Basketbalistky BK ŠK UMB Banská Bystrica sa tešia z prvej výhry v sezóne. V sobotu v Šamoríne odohrali zápas ako na hojdačke a uspeli vďaka tomu, že ovládli druhú a štvrtú štvrtinu.

Bystrické sovičky v úvode vyhrávali 11:5, ale domáce potom 8-bodovou šnúrou otočili priebežný stav a po prvej štvrtine viedli 21:14. Druhá desaťminútovka však patrila hostkám. Erika Holíková s Dominikou Kollárovou zavelili trojkami k 13-bodovej sérii a obratu. Zverenkyne srbského kormidelníka Filipa Benčića vyhrali druhú štvrtinu 25:6, vďaka čomu išli do šatne s 12-bodovým náskokom.

Do druhého polčasu však vstúpili lepšie Šamorínčanky, keď postupne znížili na 44:46. V úvode záverečného dejstva sa zverenkyne Timey Sujovej dokonca dostali nakrátko do vedenia 51:50, ale zvyšné minúty stretnutia 5. kola Tipos Extraligy žien už ovládli basketbalistky UMB, ktoré napokon zvíťazili o 11 bodov.

Domáce si pomáhali najmä šestkami, keď z 22 trestných hodov nepremenili len jeden. Sovičky si zas vypracovali oveľa viac zakončení z hry. Výborný zápas odohrala Kollárová, keď si s dvomi trojkami pripísala 25 bodov. Double-double za 12 bodov a 10 doskokov zaznamenala pivotka banskobystrického tímu Martina Krajčírová. Basketbalistky UMB sa tak tešia z prvej výhry v sezóne. Nasledujúci zápas odohrajú v sobotu 18. októbra od 18.30 h na palubovke lídra tabuľky MBK Ružomberok.

Povedali o zápase pre BBonline.sk

Filip Benčić, tréner BK ŠK UMB: „Začali sme zápas tak, ako sme chceli a odohrali sme dobrý prvý polčas. V tretej štvrtine sme však neudržali level defenzívy, ale potom sme obranu opäť zlepšili, čo nám dodalo sebavedomie na dobré akcie v útoku a vrátili sme sa späť do vedenia. Gratulujem mojim hráčkam k výhre.“

Erika Holíková, hráčka BK ŠK UMB: „Do zápasu sme nastúpili koncentrovane, no na konci prvej štvrtiny sme spravili veľa zbytočných faulov, a súperky tak hádzali trestné hody. V druhej štvrtine sme zagresívnili obranu a premieňali ľahké koše, vďaka čomu sme si vybudovali náskok. V druhom polčase sme chceli pokračovať v našej hre, no pár chybami v útoku aj obrane sme Šamorínu dovolili vrátiť sa do zápasu. Na konci sme aj prehrávali 50:51, no vďaka dobrej obrane a doskokom sa nám podarilo dostať späť a doviesť zápas do víťazného konca.“

Tipos Extraliga žien – 5. kolo – sobota 12.10.2024, 18.00 h – Športcentrum Samaria, Šamorín

ŠBK Šamorín – BK ŠK UMB Banská Bystrica 55:66 (21:14, 27:39, 44:46)

Štvrtiny: 21:14, 6:25, 17:7, 11:20. Rozhodovali: Turčin, Kubík, Krnáčová. Diváci: 85.

ŠBK: Hrymaliuk 15, Slama (C) 13, Soóky 8, Staníková 4, Šipková 1 (Biró 6, Fenesová 4, Raffay 2, Kovácsová 2).
Trénerka: Timea Sujová.

BK ŠK UMB: Kollárová 25, Krajčírová 12/10 doskokov, Paulechová 8, Neuschlová 6, Háberová 4 (Holíková 5, Maliarová 3, Cvoligová 3, Matejčíková 0, Húsková 0, Sliacka 0).
Tréner: Filip Benčić.

TH: 21/22 – 11/18, trojky: 2/7 – 3/10, fauly: 20 – 20, doskoky: 37 – 43, asistencie: 7 – 11, zisky: 5 – 8, straty: 21 – 13, bloky: 5 – 1, streľba z poľa: 16/48 (33%) – 26/70 (37%). Kompletný štatistický prehľad nájdete tu.