Banskobystrickí hokejisti vstúpili do záverečnej časti prípravy na novú sezónu a k vyladeniu formy im mal poslúžiť dvojzápas proti Popradu. Prvé stretnutie na zvolenskom ľade nedopadlo pre baranov optimálne a po nepresvedčivom výkone podľahli Popradčanom 1:4. Odveta je na programe už v piatok na popradskom ľade a hráči aj tréneri sú si vedomí, že musí nastať zlepšenie.

Pred utorkovým zápasom proti Popradu mali hráči Banskej Bystrice päťdesiatpercentnú úspešnosť v prípravných zápasoch, zo šiestich stretnutí dokázali trikrát vyhrať a pripísali si aj tri prehry. K nim sa však musí pripočítať ďalšia porážka, tentokrát proti vicemajstrovi vlaňajšej sezóny. Popradský káder sa oproti minulému ročníku veľmi nezmenil, išlo teda a dobre známeho a kvalitného protivníka.

Baranom stretnutie vôbec nevyšlo, po dvoch tretinách síce svietil na tabuli stav 1:1, zlom nastal v záverečnej časti hry, kedy Poprad dokázal potrestať nedisciplinovanosť a viaceré chyby v hre Banskej Bystrice.

„Všetky činnosti musíme zjednodušiť, potrebujeme viac komunikácie, a to najmä v našej tretine. Musíme častejšie strieľať, po dvoch tretinách sme mali myslím len nejakých 16 striel, čo je málo na to, aby sme mohli pomýšľať na lepší výsledok. Určite však bude základom zjednodušenie tej našej hry, nesnažiť sa urobiť za každú cenu nejaký highlight,“ začal svoje hodnotenie po utorkovej porážke jeden z asistentov trénera Poikonena, Ivan Droppa. Podľa jeho slov všetky činnosti na ľade majú medzi sebou súvis a zo zložitých riešení vyplývajú straty pukov, aj vylúčenia. „Dostali sme dva góly v oslabení, tá nedisciplinovanosť ide ruka v ruke s tým vymýšľaním. Nehráme jednoducho a nerobíme veci tak, ako by sme mali. Z toho pramenia chyby, po ktorých musí niekto zachraňovať,“ povedal na margo častých vylúčení niekdajší obranca, ktorý okúsil svojho času pôsobenie v NHL.

Už v piatok čaká baranov odveta na ľade Popradu a pôjde o generálku pred ostrým štartom ligového ročníka. Banskobystričania teda budú mať hráčom spod Tatier čo vracať. „V piatok máme ďalšiu šancu a verím, že sa nastavíme tak, aby sme do tej sezóny išli s dobrým pocitom a s tým, aby sme robili to, čo máme a najlepšie ako vieme. S tým potom prichádza šanca na víťazstvo v každom zápase. Ak budeme vymýšľať, tak to nepôjde. Riešime situácie zložito a tým sa dostávame pod tlak,“ upozorňuje skúsený asistent, ktorý po návrate z Michaloviec začne už svoju tretiu sezónu na lavičke Banskej Bystrice.

Jediným strelcom v zápase proti Popradu bol útočník Dávid Šoltés. Ten využil majstrovstvo a dokonalý prehľad Briana Ihnačáka a v presilovej hre vyrovnával na 1:1 krásnou strelou pod brvno.

„Samozrejme, prehra nás mrzí. Škoda, podarilo sa nám vyrovnať a verili sme, že tým zmeníme obraz hry. Prišiel však inkasovaný gól v oslabení, tieto situácie nám berú sily, často sme hrali v oslabení. Musíme sa toho vyvarovať, okrem toho, že nám to berie sily, tak nie sme ani v optimálnom tempe,“ povedal po nevydarenom stretnutí najproduktívnejší hráč baranov v doterajšom priebehu prípravy. Dávid Šoltés má po utorku na svojom konte 7 bodov, o bod viac ako druhý Miloš Bubela. Obaja už sú etablovanými hráčmi banskobystrického tímu, musia sa však ešte zohrať s nedávnymi akvizíciami, ktoré prišli pod Urpín. Navyše, k mužstvu sa ešte stále nepripojil ruský útočník Nikita Scherbak a podľa slov asistenta Droppu nevedia ovplyvniť jeho skorší príchod. Nevedno tak, kedy Scherbak prvýkrát nastúpi v novom drese.

„Samozrejme, niektorí chalani len nedávno prišli, musíme sa teda trochu viac zohrať. Máme pred sebou nejaký týždeň a jeden prípravný zápas, takže určite si prejdeme nejaké videá. Sadneme si k tomu, musíme sa zlepšiť vo všetkom a pripraviť sa na piatkový zápas v Poprade a potom na ligu,“ dodal na záver dvadsaťšesťročný Šoltés.

Po poslednom prípravnom zápase, ktorý sa odohrá v piatok 17. septembra na ľade Popradu bude čakať na hráčov Banskej Bystrice štart nového ročníka Tipos extraligy. Ten je naplánovaný na piatok 24. septembra, v úvodnom kole sa barani predstavia na ľade „nováčika“ z Prešova.