Vedenie hokejového klubu HC ’05 Banská Bystrica pred novou sezónou neponecháva nič na náhodu a po angažovaní staronovej posily v podobe obrancu Jána Brejčáka dnes klub oznámil podpis ďalšej posily, tentokrát do útoku. Je ňou ruský hráč so skúsenosťami z NHL, dvadsaťpäťročný útočník Nikita Scherbak.

Prípravné obdobie pred novou sezónou s pravdepodobnosťou ukázalo realizačnému tímu aj vedeniu HC ’05 Banská Bystrica drobné medzery v zložení kádra, čo sa pretavilo v angažovanie obrancu Jána Brejčáka a najnovšie aj v podpis Nikitu Scherbaka. Vlaňajšiu sezónu strávil v Texase, kde pôsobil v záložnom tíme NHL klubu Dallasu Stars. Predtým nastupoval aj v KHL v dresoch Omsku a Čeľjabinsku, no známy je aj z pôsobenia v NHL, kde nastupoval v tímoch Los Angeles Kings a Montreal Canadiens.

„Ako sa sezóna blíži k začiatku, tak sme sa snažili ešte zvýšiť konkurenciu v mužstve a hľadali sme posilu na pozíciu krídla. Nikita riešil možnosti v Severnej Amerike, ale keďže s 200 zápasmi v AHL je považovaný za veterána, tak mal sťaženú pozíciu. Využili sme preto túto možnosť. Ide o známe meno v hokejovom prostredí, veľa si od neho sľubujeme a sme radi, že si vybral práve Banskú Bystricu na pokračovanie kariéry a otvorenia si cesty v Európe,“ povedal Július Koval, športový manažér HC ´05 Banská Bystrica pre klubovú stránku. Zároveň podľa jeho slov dúfa, že Scherbak by sa mohol zapojiť do prípravy v priebehu budúceho týždňa.

Stále mladý, len 25-ročný krídelník bol draftovaný do NHL v roku 2016, a to dokonca v prvom kole. Z 26. miesta si ho vtedy vybral Montreal Canadiens a až za Scherbakom boli vybraní hráči ako Point, Arvidsson či Labanc, ktorí sa stali etablovanými hráčmi NHL.

Aktuálny zoznam hráčov HC ’05 Banská Bystrica

Brankári: Belányi, Gajan

Obrancovia: Bdžoch, Boldižár, J. Brejčák, Breton, Cardwell, Crevier-Morin, Ďatelinka, Lopejský, Žiak, Ganz

Útočníci: Berger, Bubela, Fafrák, Fossier, Gabor, Galbavý, Ihnačák, K. Jendroľ, Kabáč, Mistele, Scherbak, Šoltés, Tamáši, Vašaš, Výhonský