Hokejová liga majstrov začne pre banskobystrických hokejistov 29. augusta zápasom vo švédskom Färjestade. Základná časť potrvá do polovice októbra.

Aj keď trojnásobný slovenský šampión ešte v apríli avizoval, že sa pre finančnú náročnosť tentokrát európskej hokejovej súťaže nezúčastní, napokon bolo všetko inak. Po spoločných rokovaniach so Slovenským zväzom ľadového hokeja, ako aj zástupcov Champions hockey league sa všetky zainteresované strany dohodli, že slovenský majster bude účastníkom súťaže.

Aj trojnásobná olympijská víťazka v biatlone Anastasia Kuzminová tak mohla pred dvomi týždňami pri slávnostnom žrebe v Bratislave rozhodnúť o súperoch baranov. Na banskobystrických hokejistov čakajú v G skupine nároční súperi. Konkrétne švédsky Färjestads BK Karlstad, nemecký Red Bull Mníchov, ktorý vlani našiel premožiteľa až vo finále či nováčik súťaže – švajčiarsky HC Ambri-Piotta.

Ako vyplýva z vyžrebovania termínov zápasov zverejneného v pondelok na webe Champions hockey league, tohtoročné európske ťaženie začnú naši hokejisti na ľade súperov. Na úvod pôjde o zápasy s papierovo ťažšími súpermi, so švajčiarskym HC Ambri-Piotta sa potom hokejisti HC ’05 iClinic Banská Bystrica stretnú až nakoniec v októbrovom dvojzápase.

Zápasy HC ’05 iClinic B. Bystrica v G skupine Champions hockey league 2019/2020

29. augusta o 16.00 h Färjestad BK – HC ’05 iClinic Banská Bystrica
31. augusta o 16.00 h Red Bull Mníchov – HC ’05 iClinic Banská Bystrica
5. septembra o 17.00 h HC ’05 iClinic Banská Bystrica – Red Bull Mníchov
7. septembra o 14.15 hHC ’05 iClinic Banská Bystrica – Färjestad BK
8. októbra o 19.45 h HC ’05 iClinic Banská Bystrica – HC Ambri-Piotta
16. októbra o 19.45 h HC Ambri-Piotta – HC ’05 iClinic Banská Bystrica

Spoznávame prvé mená kádra pre budúcu sezónu

Postupne začína byť jasnejšie aj o zložení tímu pre novú sezónu. Napriek avizovanému výraznému omladeniu kádra prichádzajú mnohé pozitívne správy. Do tímu sa vracajú hráči, ktorí stáli pre predchádzajúcich tituloch, ako 29-ročný Kanaďan Jordan Hickmott, Mário Róth, Tomáš Hrnka či Alex Tamáši.

Rady baranov rozšíri aj talentovaný mládežnícky reprezentant so skúsenosťami z fínskeho hokeja Adam Žiak. Novou tvárou bude napríklad aj 26-ročný kanadský center Mike McMurtry.

Zmluvy už predĺžili aj dôležité piliere zostavy Marek Bartánus, Vladimír Mihalik či Ivan Ďatelinka. Známe je už aj meno nového strážcu domácej svätyne – bránku HC ’05 bude brániť kanadský brankár Tyler Beskorowany.