Banskobystrickí hokejisti si po piatkovej prehre proti Donbassu Doneck potrebovali v záverečnom vystúpení na Memoriáli Pavla Zábojníka napraviť chuť výhrou. Do cesty sa im postavil poľský tím GKS Tychy, proti ktorému viackrát nastúpili v minulých ročníkoch tohto pravidelného podujatia.

Vo všetkých štyroch vzájomných stretnutiach boli vždy úspešnejší hráči HC ’05 Banská Bystrica a aj v sobotnom stretnutí potvrdzovali od úvodu rolu favorita. Aj napriek opatrnejšiemu úvodu boli hráči Banskej Bystrice dominantnejší a ich cieľ zvíťaziť začal napĺňať v 8. minúte útočník Galbavý. Vzápätí sa Barani dostali k presilovej hre, ktorú presne po dvoch minútach využil Kabáč. Zhruba v polovici prvej tretiny sa musel mať na pozore brankár Belányi, ktorého dvakrát nebezpečne ohrozil Galant, mladý brankár si však s jeho strelami poradil. V 13. minúte Barani viedli už rozdielom troch gólov, po strele Bdžocha od modrej čiary jeden z obrancov Tychy tečoval puk korčuľou a usmernil ho za chrbát svojho brankára. Pred odchodom do šatní ešte zvyšoval náskok Banskej Bystrice Dávid Šoltés.

Strelecký koncert Baranov pokračoval aj v druhej tretine. V 24. minúte sa počas presilovej hry druhý krát v stretnutí presadil Šoltés. Zhruba v polovici stretnutia dokázali hráči HC ’05 vyprodukovať dva góly v priebehu dvadsiatich sekúnd, najprv sa presadil Bubela a následne aj obranca Cardwell. Nepriestreľnosť brankára Belányiho na tomto turnaji trvala takmer 92 minút, hráči Tychy dokázali v 32. minúte znížiť na 1:7 zásluhou Dupuya. Následne však prišla presilová hra pre Banskú Bystricu, ktorú využil Bubela a vyhnal Lewartowskiho z brány poľského tímu. Po dvoch tretinách tak svietil na výsledkovej tabuli stav 1:8.

V záverečnej časti hry sa v podstate len dohrávalo, tempo stretnutia už nemalo parametre ako počas prvých 40 minút. Napokon sa diváci ďalšieho gólu nedočkali a stretnutie tak skončilo výsledkom 1:8 v prospech hokejistov Banskej Bystrice. Na turnaji napokon získali šesť bodov za dve výhry, v jednom stretnutí ťahali za kratší koniec a o ich celkovom umiestnení rozhodne večerné stretnutie medzi domácim Zvolenom a ukrajinským Donbassom Doneck.

Memoriál Pavla Zábojníka – 21. august – Zvolen

GKS Tychy – HC ’05 Banská Bystrica 1:8 (0:4, 1:4, 0:0)

Góly: 32. Dupuy – 8. Galbavý, 10. Kabáč, 13. Bdžoch, 20. a 24. Šoltés, 31. a 35. Bubela, 32. Cardwell

Zostava GKS Tychy: Lewartowski (35. Zawalski) – Seed, Kotlorz, Smirnov, Michalowski, Biro, Pociecha, Ubowski, Bizacki – Szczechura, Cichy, Mroczkowski – Sergushkin, Feofanov, Gružla – Jeziorski, Wróbel, Dupuy – Marcez, Galant, Witecki

Zostava HC ’05 Banská Bystrica: Belányi – Bdžoch, Cardwell, Crevier-Morin, Žiak, Boldižár, Lopejský, Ganz – Galbavý, Berger, Vašaš – Paulíny, Bubela, Šoltés – Rákoš, Sojka, Kraut – Kabáč, Tamáši. Výhonský – Bodnár