„Barani“ sa atypicky, počas pondelka predstavili na ľade v Nových Zámkoch, kde ich domáci vyzvali na dohrávku odloženého stretnutia. Pre hokejistov Banskej Bystrice tak išlo o druhé meranie síl v priebehu dvoch dní.

Zverenci fínskeho kormidelníka Poikonena sa nedeľnou výhrou v Liptovskom Mikuláši preniesli cez výsledkovú krízu a deň na to im dohrávka 14. kola prisúdila ďalšieho súpera. Banskobystričania sa navyše opäť predstavili v zápase bez niekoľkých opôr a s hráčmi, ktorí sa v drese s baranom na hrudi objavujú iba na dočasnú výpomoc. Úvodné dejstvo neprinieslo veľa hokejovej krásy, na aktéroch akoby bolo cítiť, že nejde o typický zápasový termín. Domáci však nemali nedeľný zápas v nohách a k výraznejším šanciam im nedopomohla ani presilová hra z 12. minúty. V poslednej minúte otváracej dvadsaťminútovky vyslali dobré zakončenia na bránu Boldižár a po ňom aj Tamáši, bezgólový stav však vytrval až do konca tretiny.

Prostrednú časť hry odštartovalo vylúčenie novozámockého hráča Bulla, čo hostia spod Urpína pretavili v otvárací gól. Po výbornej nahrávke Scherbaka, prakticky až do prázdnej brány, sa presadil Mitchell Fossier. Hokejisti Nových Zámkov tiež dostali k dispozícii početnú výhodu, počas ktorej prišlo k vyrovnaniu na 1:1. Prebiehala 26. minúta a v skrumáži upratal puk do siete Tibor Varga. Krátko na to sa do úniku dostal hosťujúci Kabáč, po faule Romana však nasledovalo trestné strieľanie. Z neho sa gólovo presadil Fossier, ktorý poslal Banskú Bystricu opäť do vedenia. Aj v polovici zápasu to pred bránou domácich vrelo, v ďalšej z presilových hier hrozili najmä Fossier a Scherbak.

Domáci sa v tretej tretine pokúšali o vyrovnanie a hra Banskej Bystrice im k tomu dopomáhala. Po vylúčení Tamášiho sa podarilo Novým Zámkom vyrovnať na 2:2, pohotovým zakončením sa prezentoval Jackson. Krátko na to sa nechal vylúčiť domáci Hatala, jeho spoluhráčov však v oslabení podržala horná žrď brány, na ktorej skončilo nahodenie Bretona. Strelec vyrovnávajúceho gólu Jackson bol blízko gólu aj v polovici tretej tretiny, no Rabčan držal nádeje hostí. To sa mu darilo len do 52. minúty, kedy sa krátko po vhadzovaní podarilo skórovať Klempovi. „Barani“ mohli vyrovnať v presilovej hre, ktorú dostali k dispozícii tri a pol minúty pred koncom. Dvakrát bol blízko hetriku Fossier, napokon však počas vlastného oslabenia udreli domáci. Na 4:2 zvyšoval v 58. minúte po chybe Cardwella útočník Langkow. Hostia v závere ešte skúsili úplný vabank a pri hre bez brankára inkasovali aj piatykrát, čím sa uzatvorilo skóre stretnutia na 5:2 v prospech Nových Zámkov.

Tipos extraliga – 14. kolo (dohrávka) – 29.11.2021 – Nové Zámky

HC Nové Zámky – HC’05 Banská Bystrica 5:2 (0:0, 1:2, 4:0)

Góly: 26. Langkow (Varga, Klempa), 45. Jackson (Šiška), 52. Klempa (Hatala, Števuliak), 58. Langkow, 60. Langkow – 23. Fossier (Scherbak, Melcher), 27. Fossier (sam. nájazd). Rozhodovali: Baluška, Žák – Junek, Jurčiak – Beniač

HC Nové Zámky: Bakala (Mičík) – Bull, Hatala, Holenda, Fereta, Roman, Ligas, Hrabčák, Knižka – Mišiak, Šiška, Jackson – Števuliak, Langkow, Klempa – Varga, Fetkovič, Ondrušek – Tóth, Ferenyi, Kurbatov

HC’05 Banská Bystrica: Rabčan (Belányi) – Boldižár, Breton, Ganz, Cardwell, Ďatelinka, Hřebíček, Španko – Fossier, Tamáši, Scherbak – Vašaš, Bubela, Melcher – Jendroľ, Gabor, Kabáč – Galbavý, Sojka, Hojo