Banskobystrickí hokejisti sa po týždňovej pauze opäť vrátili do zápasového kolotoča. V rámci 45. kola vycestovali do Popradu, proti ktorému zviedli mimoriadne dôležitý súboj.

Šesťbodovým súbojom by sa dal nazvať duel dvoch rohatých celkov. Popradčania rovnako ako Banskobystričania potrebovali v tomto stretnutí zvíťaziť, čím by si výrazne zvýšili šance na umiestnenie v elitnej šestke Tipos extraligy. Oba tímy si už v úvodných minútach vyskúšali prvé početné výhody, no ani jednému mužstvu sa ju nepodarilo využiť vo svoj prospech. Na úvodný gól sa tak čakalo do 15. minúty a na radosť domácich tribún ho strelili popradskí hráči, ktorých poslal do vedenia Arniel – 1:0. Hráčom HC ’05 sa podarilo už v 18. minúte vyrovnať, v presilovej hre sa strelou spomedzi kruhov presadil Urbánek a bolo 1:1. V záverečných sekundách úvodného dejstva bol počas presilovej hry v dobrej pozícii domáci Svitana, napokon však prestrelil Weningerovu bránu a do kabín sa tak odchádzalo za nerozhodného stavu.

V prostrednej časti hry prišiel najprv druhý gól Popradu, na 2:1 zvyšoval krátko po skončení presilovej hry aj s dávkou šťastia Dávid Bondra. O niečo vyše pol minúty na to sa aj hostia spod Urpína dostali k početnej výhode, počas ktorej mali pár dobrých príležitosti. Aj po jej skončení nasledoval obrovský nápor „baranov“, ktorí na dlhý čas zavreli domácich v ich pásme, no vyrovnávajúci gól z toho nepramenil. Napokon sa Banskobystričania dočkali v 37. minúte, v príležitosti sa ocitol Melcher a zoči-voči popradskému brankárovi namieril presne – 2:2.

„Kamzíci“ sa aj tretíkrát v stretnutí dokázali ujať vedenia, na 3:2 zvyšoval po tvrdej strele z 43. minúte obranca Ulrych. Domáci sa ocitli „na koni“, z čoho krátko po treťom góle plynul aj ďalší, na rozdiel dvoch gólov zvyšoval Arniel. V 53. minúte bolo znížené, na 4:3 z pohľadu domácich znižoval po Šoltésovej prihrávke Berger. V úplnom závere skúšali zverenci trénera Karhulu vabank v podobe hry v šestici, zhruba 40 sekúnd pred koncom si vyžiadali aj oddychový čas. Hostia síce zatlačili Popradčanov, no tí sa tlaku dokázali ubrániť a napokon si z dôležitého merania síl pripíšu veľmi cenné tri body.

Tipos extraliga – 45. kolo – 08.03.2022 – Poprad

HK Poprad – HC ’05 Banská Bystrica 4:3 (1:1, 1:1, 2:1)

Góly: 15. Arniel (Ully), 29. D. Bondra (Livingston, Ully), 43. Ulrych (Vandas), 50. Arniel (Novajovský, Kundrík) – 18. Urbánek (Berger, Cardwell), 37. Melcher (Paukovček, Kostromitin), 53. Berger (Šoltés, Bačik). Rozhodovali: Baluška, Moller – Crman, Knižka – Gajan st.

HK Poprad: Todykov (Tomek) – Drgoň, Brejčák, Novajovský, Tam, Demo, Ulrych, M. Mešár – Svitana, Skokan, Livingston – Ully, Arniel, D. Bondra – Kundrík, Mlynarovič, Vandas – Petráš, Paločko, Valigura

HC ’05 Banská Bystrica: Weninger (Belányi) – Cardwell, Bačik, Björkung, Ďatelinka, Bača, Kostromitin – Urbánek, Berger, Šoltés – Lamper, Bubela, Gabor – Michaud, Tamáši, Fossier – Melcher, Paukovček, Kabáč – K. Jendroľ

12 MHk 32 Liptovský Mikuláš 48 8 7 3 30 111:172 41

Najbližšie stretnutie odohrajú hokejisti Banskej Bystrice v domácom prostredí, v piatok 11. marca privítajú pod Urpínom hráčov Liptovského Mikuláša. Stretnutie začne o 17:00 h a my vám z neho už tradične prinesieme aj fotoreportáž.