zimny stadionNedeľňajší zápas baranov proti Martinu bude posledným na prechodnom domácom klzisku v Aréne Brezno. HC ’05 sa už vráti na domáci ľad.

Aj keď prestavba severnej tribúny banskobystrického zimného štadióna ešte nie je úplne hotová, podobne ako tomu bolo pri južnej tribúne, dostane sa jej divácka časť už o pár dní do predčasného užívania. Banskobystrický klub totiž oznámil, že zápas s Martinom bude v Aréne Brezno posledným. Okrem sedačiek na novej tribúne sú už osadené aj mantinely a v plnej permanencii sú aj chladiace zariadenia, ktoré udržujú nový ľad na hlavnej ploche.

Podľa aktuálnych plánov by sa mal najbližší domáci zápas v piatok 17. októbra proti Košiciam (17.30 h). Hneď na to, v nedeľu, je na programe ďalší domáci zápas s Nitrou (17.00 h) a v utorok 21. októbra potom aj dohrávka druhého kola proti Dukle Trenčín (17.30 h).

zimny stadion 2Zástupcovia Bytového podniku mesta, ktorému mesto štadión zverilo v súvislosti s potrebou dofinancovať rekonštrukciu aj z ďalších ako dotačných zdrojov, a tiež zástupcovia klubu, pritom základný kameň stavby poklepali už na začiatku marca, počas jedného z posledných zápasov. Na začiatok výstavby sa však čakalo až takmer dva mesiace po skončení sezóny. Okrem samotnej výstavby novej tribúny sa menilo kompletne i chladenie v oboch halách. Napriek tomu Bytový podnik mesta ešte pred letom predpokladal, že zimný štadión by sa opätovne mohol dostať do užívania v závere septembra, a tak by došlo k preloženiu maximálne dvoch domácich ligových zápasov. Práce však malo oddialiť daždivé počasie v lete. Úplné dokončenie prác predpokladá Bytový podnik mesta až na prvú polovicu budúceho roku.