Avizovaná rekonštrukcia zimného štadiónu sa mala začať bezprostredne po skončení hokejovej sezóny, avšak stavebné práce sa začali diať až minulý týždeň. Opravovať sa má severná tribúna zimného štadióna.

severna tribuna zimneho stadiona, zimny stadionRekonštrukcia sa oddialila kvôli chladeniu ľadovej plochy, ktoré je nutné vymeniť primárne. “Boli hlasy, prečo už nerobíme, ale treba si uvedomiť, že sme verejný obstarávateľ. Našli sme formu, ktorá je v súlade so zákonom, a to koncesiu. Tá spočíva najmä vo výmene chladenia, kde bez toho, aby Bytový podnik ako aktuálny vlastník, do toho vkladal finančné prostriedky. Je to nastavené na 52-mesiacov, kde budú splátky za úžívanie, ale súvisia s úsporou energií, ktorú dosiahneme,” uviedol Ján Šabo, konateľ Bytového podniku mesta Banská Bystrica a mestský poslanec.

Nové chladenie v sume vyše 860-tisíc eur, by sa v priebehu najbližších rokov malo splatiť úsporou na energiách. Bytový podnik mesta bude ale musieť celkovú rekonštrukciu severnej tribúny, na ktorú sumou jeden milión eur prispel Úrad vlády, dofinancovať zhruba 300-tisíc eurami. Koncesionárom projektu je spoločnosť Frost Service. Z pôvodne plánovanej miliónovej investície sa tak stane viac než dvojmiliónová.

zimny stadion rekonstrukcia“Stavenisko sa odovzdalo 12. mája a verím, že v priebehu septembra bude znovu zimný štadión k dispozícii verejnosti respektíve všetkým korčuliarskym a hokejovým aktivitám,” priblížil Ján Šabo. Úvod hokejovej sezóny sa ale zrejme nestihne a prvé zápasy budú musieť hokejisti HC ’05 odohrať na klziskách súperov.

Na konci septembra ale nebude stavba hotová kompletne, zázemie novej tribúny sa bude dokončovať do prvej polovice roka 2015.

O rekonštrukcii severnej tribúny zimného štadiónu rozhodli poslanci už začiatkom roka, kedy po získaní vládnej dotácie potvrdili vklad zimného štadióna do základného imania Bytového podniku mesta. BPM má zabezpečiť efektívnejšiu rekonštrukciu severnej tribúny, minimálne rozložením dane z pridanej hodnoty a takisto vlastným dofinancovaním projektu.

Priamy prenos rekonštrukcie môžete sledovať prostredníctvom stránky banskobystrickej Televízie ESO.