V dnešnom zápase 20. kola hokejovej Slovnaft extraligy privítala baranov na domácom ľade momentálne posledná Nitra. Banskobystričania rozhodli o svojom víťazstve už v prvej tretine, ktorú vyhrali 5:0, neskôr celý zápas 6:3.

HK Nitra – HC ’05 Banská Bystrica 3:6 (0:5, 2:1, 1:0)

Góly: 27. Ručkay (Hlavačka, Chrenko), 30. Kováčik (Kollár), 45. Kováčik (Hlavačka, Kollár) – 6. Kútny (Kolba, Paľov), 6. Bambúch (Bezák), 9. Paľov (Kubka), 10. Kútny (Cunik), 15. Kútny (Bambúch), 34. Tománek (Šechný)

Zostavy tímov:

HK Nitra: J. Laco (Púš) – Hlavačka, J. Polák, Fabian, Gabriš, Ďurák, Michal Novák, Rais – S. Saliji, T. Chrenko, H. Ručkay – Spilar, Kollár, M. Kováčik – G. Saliji, M. Štefanka, Podstavek – Kmeč, M. Slovák, Uhnák

HC ´05 Banská Bystrica: I. Fedor (Šimonovič) – Cebák, Cuník, Kolba. Bambúch, Vizváry, Kubka, Biro, Vantroba – R. Tománek, Šechný, Hvila – Kútny, Hlinka, Lisoň – Vartovník, Paľov, Macejka – Bezák, Heizer, Bendík

Zápas začal jednou vážnou akciou na každej strane. Najskôr sa z čista-jasna ocitol v nebezpečnej šanci Tománek, o pár sekúnd neskôr na druhej strane trestuhodne netrafil poloodkrytú bránu Saliji. Strelecký uragán Banskobystričanov v prvej tretine odštartoval v 6. minúte tečom Kútneho a následne o 16 sekúnd pokračoval presnou strelou Bambúcha. Úvod 9. minúty priniesol gól s poradovým číslom 3, tentokrát sa presadil Paľov. Po tomto zásahu Nitra počas oddychového času vymenila brankárov, Laca vystriedal Púš. Ten si však čisté konto neudržal ani 3 minúty, keď ho hneď prekonal svojim druhým gólom Kútny. V ďalšom priebehu sa ozvali aj domáci, kedy najskôr nebezpečne pohrozil Hlavačka s Ďurákom a o pár sekúnd neskôr nastrelil Fabian žrď Fedorovej brány. Z presného zásahu sme sa však tešili opäť my. Kútny po strele Bambúcha dorazil puk do brány domácich a pripísal si tak hattrick. Do konca zápasu musel ako Púš, tak aj Fedor, hasiť ešte niekoľko streleckých pokusov, skóre sa však už nemenilo a obom celkom padla prestávka po prvej dvadsaťminútovke vhod.

Tréner domácej Nitry Branislav Okuliar svojím zverencom v šatni pravdepodobne poriadne „vyčistil žalúdky,“ čo sa odzrkadlilo aj na ich ďalšej hre. Od úvodu druhého dejstva hrali o poznanie lepšie. Už v 22. minúte sa takmer presadil Kollár, rovnako ako Saliji v prvej tretine však netrafil poloodkrytú bránu. Veľkú šancu sme mali aj my v 24. minúte, kedy sme sa dostali do prečíslenia, Kolba však nič nevymyslel a poslal len ľahký puk na tentokrát pozorného Púša. Nitra bola k prvému gólu čoraz bližšie. Zníženie nepriaznivého výsledku mal na hokejke Chrenko, jeho dobrú strelu však Fedor vyrazil. Náš brankár však nakoniec kapituloval, a to počas presilovky v úvode 27. minúty. Gólový účet domácich otvoril Ručkay. Nitrania aj naďalej predvádzali výrazne lepší hokej a ich snaha bola korunovaná druhým gólom. V polovici zápasu sa dostal do brejku Kováčik a znížil na 2:5. Prvotný dojem dôležitosti tohto gólu však o tri minúty zmazal Tománek. Ten vďaka svojej rýchlosti získal puk pred vykorčuľujúcim brankárom Púšom, ktorého už stačilo len prehodiť – 2:6. V ďalšom priebehu sa aj napriek dvom vylúčeniam hralo prevažne v strednom pásme, čo vývoj zápasu výraznejšie neovplyvnilo.

Tretia tretina začala krásnou akciou Podstaveka, ktorý však svoje technické parádičky nezakončil gólovo. Napriek tomu sa znižovalo, konkrétne v 45. minúte tečoval Hlavačkovu strielanú prihrávku Kováčik. V ďalšom priebehu zápasu z prečíslenia pohrozil Saliji s Chrenkom, no ďalší gólový zápas sa nekonal. Banskobystrickí hokejisti kontrolovali vývoj zápasu a držali svoj náskok. Pozorne strážili svoju modrú čiaru a pri zisku puku umne kombinovali, no nehrnuli sa do zbytočných útokov. Tretia tretina tak bola menej-atraktívna a v konečnom dôsledku do výsledku zápasu už inač neprehovorila. Posledná Nitra tak pocítila silu druhého tímu tabuľky, ktorý prakticky rozhodol o svojom víťazstve už v úvodnej tretine.