Hokejisti HC ’05 Banská Bystrica prehrali po tretíkrát v rade. V predposlednú februárovú nedeľu sa v Liptovskom Mikuláši vrátili do zápasu behom pár sekúnd, ale vyrovnať už nedokázali.

V bránke baranov stál po prvýkrát v sezóne Eugen Rabčan a tréner Raimo Helminen urobil zmeny aj v niektorých útokoch. Hostia hneď v úvode ubránili oslabene, ale o pár minút neskôr nevyužili prvú presilovku. Jediný gól v prvej tretine strelili Liptáci, keď Marland Quince potiahol puk ľavou stranou do útočného pásma a prihral do predbránkového priestoru, kde sa najlepšie zorientoval Frederik Fekiač – 1:0.

Domáci v úvode druhej tretiny zvýšili na 2:0, keď Haralds Egle vystrelil z ľavého kruhu a dorážajúci Matt Berry pred bránou trafil puk vo vzduchu výborne. Krátko nato mali hráči Liptovského Mikuláša k dispozícii presilovú hru, ktorú zkrátko aj využili. Z dorážky skóroval Alexander Avtsin – 3:0. Barani sa vrátili do zápasu v 26. minúte dvomi gólmi, ktoré delilo len 11 sekúnd. Alexeiovi Krasikovovi zobral nulu tvrdou ranou od modrej čiary Patrik Luža a na 3:2 znížil strelou švihom z ľavého kruhu Rastislav Gašpar.

Hráči HC ’05 však už ďalšie góly nepridali. V tretej tretine nezužitkovali viacero sľubných streleckých pozícií. V závere to skúsili bez brankára, ale výsledku dal konečnú podobu 4:2 ďalekonosnou strelou do prázdnej brány Erik Ullman. Barani tak po tretej prehre v rade strácajú na prvú šestku tri body. Ešte nedávno bojovali o to, aby začínali v play-off na domácom ľade. Teraz bojujú o play-off. Súčasná 7. priečka by ich poslala do predkola. Do konca základnej časti ostávať odohrať ešte päť kôl.

Povedali po zápase pre klubový web hc05.sk

Raimo Helminen, tréner baranov: „V prvej tretine sme nezačali dobre, boli sme pozadu, nedarilo sa nám vyhrávať osobné súboje. Do druhej tretiny sme išli s plánom ako začať, ako sa vrátiť do zápasu, no domáci dali rýchle dva góly, ktoré sme im darovali a ku ktorým prišli ľahko. Krátko nato sme sa takmer vrátili do zápasu, no bohužiaľ, celý tím je z formy, a to je problém. Musíme začať robiť viaceré veci omnoho lepšie, aby sme sa vrátili k víťazstvám.“

Jakub Dohnal, tréner brankárov HC ’05: „Bol to pre Eugena zápas po dlhej dobe, čo pre gólmana nebýva jednoduché, ale počas zápasu sa do toho postupne dostal a získaval viac istotu. S tým sa zlepšovala aj jeho kontrola vyrazených pukov, bohužiaľ aj napriek tomu dostal dva góly z dorážok. Nie sme v jednoduchej pozícii, potrebujeme pre tím ukradnúť nejaký ten zápas, nech sa nakopneme. Všetko si rozoberiem a v týždni budem tvrdo pracovať, aby sa nám to najbližšie podarilo.“

Tipos extraliga – 45. kolo – nedeľa 18.02.2024, 17.00 h – L. Mikuláš

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HC ’05 Banská Bystrica 4:2 (1:0, 2:2, 1:0)

Góly a asistencie: 15. F. Fekiač (Avtsin, Quince), 22. Berry (Egle, F. Fekiač), 23. Avtsin (Réway, Egle), 58. Ullman (Egle) – 26. Luža (Bačik, Matoušek), 26. Gašpar (Langkow, D. Stránský). Rozhodovali: Snášel ml., Žák – Hajnik, Gegáň. Diváci: 670.

Zostava MHk 32 Liptovský Mikuláš: Krasikov (Pajpach) – Žilka, Ullman, Mezovský (A), Thompson, Hraško, F. Fekiač, Vojtech – Avtsin, Quince, Réway (A) – Nauše, Egle, Berry – Valigura, Kriška (C), Nauš – Tkáč, Vankúš, Nespala.
Tréner: J. Faith.

Zostava HC ’05 Banská Bystrica: Rabčan (Krošelj) – Bačik (A), D. Stránský, Hora, Žabka, Ďatelinka (C), Luža, Nielsen – Wilkins, Vela, Turnbull – Matoušek (A), Bíreš, Macek – A. Stránský, Langkow, Gašpar – Petriska, Faith, Výhonský.

12 HC 19 Humenné 45 12 1 5 27 109:173 43

Hokejisti HC ’05 Banská Bystrica odohrajú nasledujúci zápas v piatok 23. februára od 17.30 h, keď na domácom ľade privítajú Michalovce.