Spoločnosť KOLOTOČE s.r.o. prevádzkujúca amfiteáter v spolupráci s O.Z. za! amfiteáter pozývajú v nedeľu 1. mája od 10.00 hod, na banskobystrický amfiteáter Paľa Bielika, na nultý ročník podujatia Deň otvorených brán.

D600_20150721_1458Deň otvorených brán (DOB) otvorí už tretiu sezónu kultúrnych a spoločenských podujatí na znovu obnovenom banskobystrickom amfiteátri. Podujatie však nie je otvorením len pre návštevníkov a návštevníčky, ale aj pre rôznorodé organizácie, inštitúcie, aktivity a nápady z Bystrice a okolia, ktoré budú spolu tvoriť program a atmosféru DOB. Potenciál a možnosti amfiteátra siahajú za hranice kultúrnej inštitúcie – prečo ho nevnímať ako mestský park, ako verejný priestor?

V nedeľu 1. mája sa od 10-tej hodiny na amfiteátri začne rozrastať prvý blší trh v tomto priestore. Deti sa budú môcť zapojiť do maľovania na tvár, užiť si jazdu na kolotoči či stretnúť sa s historickým šaškom Fjodorom. Poobede okolo druhej sa už na amfiteátri budú prezentovať sokoliari, ŠVK s bábkami a literárnym klubom či rôzne bystrické neziskové organizácie, ktoré ponúknu napríklad hru v živom človeče. Od tretej sa bude dať zapojiť do jógy na amfiteátri, zúčastniť sa prehliadky historickej premietacej kabíny alebo si pozrieť vystúpenie bystrických parkouristov.

plagát_DOB_FINALNielen deti sa môžu tešiť na detskú inscenáciu Na paši od Divadla z Pasáže o 17.00 hod. O 18-tej h, odštartuje Občianska cykloiniciatíva spolu s pánom primátorom Noskom kampaň Do práce na bicykli 2016. Po šiestej bude nasledovať hudobný program od Kačurienok, školou tanca od Univerzitného FS Mladosť a zavŕší speváckym zborom Hron. Pred filmom sa o 20.30 h, uskutoční krátka prezentácia o amfiteátri a na záver sa premietne česká klasika Postřižiny.

Program bude rôznorodý a pestrý, pre všetky vekové skupiny, takže sa oplatí prísť na amfiteáter aj na celý deň. Samozrejme, nebude chýbať ani občerstvenie či cukrová vata. Čo sa týka celodenného blšieho trhu, stále je možné a prihlásiť prostredníctvom mailu apollo@kolotoce.sk či telefónneho čísla 0944 235 666 (p. Lániková). Aktuálne informácie o DOB na facebookovej udalosti či webovej stránke bbamfiteater.sk.