Špeciálne Banskobystrické hudobné CD je hotové – vydanie a krst sú naplánované na september. CD obsahuje pätnásť piesní od pätnástich najlepších interpretov z Banskej Bystrice a okolia, ktorí uspeli v súťaži vyhlásenej umeleckou agentúrou IMIKO SLOVAKIA začiatkom tohto roka.

Umelecká agentúra IMIKO SLOVAKIA, s.r.o., v spolupráci s nahrávacím štúdiom PJ SOUND STUDIO a vydavateľstvom PJ RECORDS vyhlásili začiatkom februára 2010 súťaž pre hudobné skupiny a interpretov z banskobystrického regiónu.

Z prihlásených interpretov vybrala odborná porota 15 víťazov, ktorí dostali možnosť nahrať si svoju pesničku v profesionálnom štúdiu pod producentským dohľadom Peťa Dobríka zo skupiny MUKATADO.

Práca v štúdiu trvala tri mesiace, počas ktorých si všetky kapely nahrali svoju pesničku. Teraz organizátorov čakajú ešte záverečné štúdiové práce, mastering a mix, a finálne skladby sú na svete!

„Počas nahrávania sme objavili viacero hudobných talentov so zameraním na rôzne hudobné žánre. Bola som milo prekvapená, že kapely prišli naozaj pripravené a dokonca sme ani jeden termín nahrávania nemuseli prekladať alebo meniť, všetko išlo ako ‘po masle’. Počas tohto projektu sme sa veľa naučili, pretože ľudia sú rôzni, majú rôzny vkus. A takisto si myslím, že muzikanti, ktorí ešte nemali skúsenosti s hudobným štúdiom, tiež túto príležitosť ocenili a veľa sa naučili,“ prezradila jedna z organizátorov Janka Kozáková.

Skladby vyjdu na kompilácii v hudobnom vydavateľstve PJ RECORDS, krst pripravujú organizátori na september t.r.

Prinášame Vám zoznam všetkých interpretov aj s názvami skladieb, ktoré nahrali v PJ SOUND STUDIU na kompiláciu s názvom VOLUME 1:

Fervido – Súhra tiel

Pas de pitie – I´attente

Tho toones – Good looker girl

220v – Stále

Iná vlna – Tesko

Sexy papučky – Divoké A

Got blue balls – Devil in bed

Pululu – Opusti ma

Rekusynku – Etiópia

Švepes – Emil

Trucki – Opojený

Schody – Večera

Delicious – Kill you for now

Rock reunion – Pozerám dopredu

Genevas – Mistaken