V poradí druhý ročník spoločensko – športového podujatia pre firmy, ich zamestnancov, rodinných príslušníkov a partnerov s názvom Bystrické firemné hry sa uskutočnil vo štvrtok 21. júna v športovom areáli Baseline. Hlavnou myšlienkou podujatia je spojiť firmy z nášho regiónu pri súbojoch v jednotlivých športových kategóriách a nadviazať priateľské vzťahy medzi účastníkmi.

Firemné hry aj tento rok pozostávali zo šiestich  základných samostatných turnajov v tenise (štvorhra), bedmintone (štvorhra), pingpongu (dvojhra), volejbale, futbale a streetballe. Tento rok pridali organizátori do ponuky športov aj nohejbal. Firma  získavala body za umiestnenie v každej športovej disciplíne, do ktorej nominovala svoj tím.

Pre kolegov, ktorí nie sú aktívnymi športovcami, ale chcú pomôcť svojej firme získať body, boli počas dňa pripravené viaceré menšie súťaže, v ktorých získavali body do celkového hodnotenia. Veľkú odozvu malo napr. pitie piva hlavou dolu, ťahanie železných saní a ďalšie.

Firemných hier sa v tomto roku zúčastnilo deväť spoločností. Po celom dni plnom športu a zábavy nakoniec zvíťazila firma Autonovo, ktorá si okrem vecných cien partnerov hier odniesla aj prestížny putovný pohár. Na druhom mieste sa umiestnili zamestnanci z SHP Harmanec, tretia skončila firma Strabag. Príjemným prekvapením bola aj účasť hokejových majstrov HC´05 iClinic Banská Bystrica na čele s Matejom Češíkom, ktorí si viedli veľmi slušne najmä vo futbale.

Okrem hlavných športových disciplín sa účastníci zabavili aj v súťažiach a aktivitách, ktoré sprostredkovali partneri BFH. Víťazom lukostreleckej súťaže s klubom Lukostrelec BB, ktorý si odniesol prestížny pohár Robina Hooda, sa stal pan Lipták z SHP Harmanec, špeciálnu cenu Dracula Gym o najlepšieho bojovníka BFH si doma vystaví slečna Husárová z tímu XS Power Drink.

Konečné výsledky BFH 2018:

1. Autonovo
2. Harmanec
3. Strabag
4. Speak
5. Euromotor
6. Vego – Vizua
7. HC 05 BB
7. Decathlon
9. IBM