Prvé dva ročníky Bubble day sa konali na Námestí SNP. Tento rok si však Banskobystričania pripomenú medzinárodný deň bublín v prírodnom prostredí komunitnej záhrady v Komunitnom centre Fončorda.

Mnoho hudby, tanca a hlavne bublín prinesie tretí ročník medzinárodného podujatia Bubble day 2017 už tento piatok 25. augusta od 15-tej hodiny v Komunitnom centre Fončorda na Havranskom. Spolu s našim mestom sa podujatie uskutoční aj v ďalších slovenských mestách, ktorými sú Čadca, Handlová, Prievidza, Považská Bystrica, Poprad, Rožňava, Štúrovo a Žilina.

Účastníci podujatia sa tento rok pokúsia o banskobystrický rekord v počte bublinkujúcich ľudí, no hľadať sa bude aj najaktívnejší bublinkový fanúšik či najoriginálnejšie bubli fúkadlo.

Sprievodný program Bubble day začne vystúpením orientálnych tanečníc, pričom program tento rok obohatia aj tvorivé dielne, kde bude prebiehať výroba akustických hudobných nástrojov. Deti si budú môcť tiež zahrať spoločenskú hru Banská Bystrica, ktorá sľubuje zábavné putovanie či zaujímavé hádanky.

Podvečerný program o 17-tej hodine otvorí tanečný workshop Salsy pre deti, ale aj dospelých a o 18.30 hod, sa začne ďalší tanečný workshop Merengue. O 17.30 hod, sa o dobrú zábavu postará aj špeciálny hosť, ktorým je kubánsky muzikant Adrian Bosco Plaza Carrillo. Záver medzinárodného dňa bublín bude patriť latino zábave pre celú rodinu.