Mesto pod Urpínom opäť podporí celosvetovú ekologickú akciu pod názvom Hodina Zeme. Tá sa tento rok uskutoční v sobotu 19. marca.

Hodina zeme, 23.3.2013, Banská BystricaV čase od 20.30 – 21.30 hod, bude vypnuté verejné osvetlenie na ceste I/66 na Stavebnej ulici. Úsek cesty od Kauflandu po križovatku miestnej časti Majer nekrižujú chodníky, preto je znížené riziko ohrozenia zdravia a majetku chodcov. Čiastočne sa vypne aj osvetlenie na Hodinovej veži na Námestí SNP.

Cieľom projektu je upozorniť na existenciu problémov akými sú globálne otepľovanie, klimatické zmeny alebo znečisťovanie našej planéty. Tento rok sa do projektu Hodina Zeme zapojilo aj viac ako dvadsať známych osobností. Medzi osobnosťami nechýba napríklad prvý slovenský kozmonaut Ivan Bella, spisovateľ Boris Filan a mnoho ďalších. Všetky ďalšie osobnosti zapojené do Hodiny Zeme môžete nájsť na oficiálnej stránke projektu.

Hodina Zeme je najmasívnejšia celosvetová kampaň WWF, ktorá je zameraná na zvýšenie povedomia verejnosti v oblasti klimatických zmien. Poznávacím znakom celej kampane je symbolické vypnutie svetiel na jednu hodinu. Vypnuté osvetlenie má vyjadriť akúsi vieru v nejakú pozitívnu zmenu. Celkovo sa do tohtoročnej Hodiny Zeme zapojilo osemnásť miest a obcí Slovenska. A ako to na takejto akcii vyzeralo napríklad pred tromi rokmi, si môžete pozrieť na fotografiách v našom staršom článku.

verejne osvetlenie nocna ulica foto BBonline.sk