Banskobystričania sa pripojili k celosvetovej iniciatíve a venovali jednu hodinu našej planéte. Zatiaľ čo v mnohých mestách sa symbolicky vypnú svetlá na historických pamiatkach ale aj výškových mrakodrapoch, v Banskej Bystrici zhaslo celé Námestie SNP.

Hodina zeme, 23.3.2013, Banská BystricaObčianske združenie Strom života zorganizovalo v sobotu v čase od 20.30 do 21.30 h sviečkový pochod Dolnou ulicou a Námestím SNP. „Mesto Banská Bystrica bolo oslovené k podpore tohto podujatia a samospráva sa rozhodla, aspoň symbolicky, venovať jednu hodinu našej planéte. V meste došlo k dočasnému vypnutiu verejného osvetlenia na Dolnej ulici a Námestí SNP,“ vysvetlil pre BBonline.sk hovorca banskobystrického primátora Filip Roháček.

Usporiadateľom projektu Hodina Zeme je celosvetová ochranárska organizácia WWF (World Wildlife Fund). Jej cieľom je ukončenie ničenia prirodzeného zdravého životného prostredia a usilovanie sa o vybudovanie lepšej budúcnosti, v ktorej budú môcť ľudia žiť harmonicky spätí s prírodou.