Banskobystrický okrášľovací spolok spolu so Zelenou hliadkou a OZ za! amfiteáter, nadväzuje na svoje aktivity a pozýva na poslednú brigádu v roku 2013. V nedeľu 1.12.2013 od 13.00 h aktivisti spoločnými silami vyčistia od odpadkov zanedbaný areál Amfiteátra a neskôr budú diskutovať na tému jeho ďalšieho osudu.

tamfiteártňa-2011_1V nedeľu 1. decembra o 13:00 sa dobrovoľníci stretnú pri bráne areálu Amfiteátra a vlastnými silami vyzbierajú odpadky. Následne po ukončení brigády bude prebiehať diskusia na tému odpredaja alebo obnovy banskobystrického amfiteátra, a to v Leroy Bar & Café od 16:00 za účasti členov OZ za! amfiteáter.

„Tento rok sme realizovali niekoľko dobrovoľníckych akcií – napr. projekty Brigáda v Bašte pri Lazovnej bráne spolu s OZ Laputa, na ktorom sa zúčastnilo mnoho dobrovoľníkov a vďaka ktorému mohli prebehnúť v priestoroch výskumy a zamerania, alebo brigádu v parku Kaštieľa Radvanských, kde sa zúčastnili okrem Radvančanov aj študenti zo zahraničia, ktorým sme pomohli sprístupniť dlho uzavretý areál kaštieľa, aby ho po rokoch znova videli,“ uviedla Diana Vigašová z BBOS.

„Téma budúcnosti amfiteátra v Banskej Bystrici rezonuje posledné tri roky. Aj touto akciou chceme ukázať, že nám to nie je jedno a podporiť snahu o oživenie tohto kultúrneho stánku. Preto sme sa rozhodli spojiť sily. Po čistení Mestského parku, mŕtveho ramena Hrona a Urpína je to symbolické zakončenie našich tohtoročných aktivít,“ doplnil Peter Fehér z banskobystrickej Zelenej hliadky

Najbližšia brigáda nebude len o vyčistení areálu, ale aj o diskusii na tému odpredaja mestského amfiteátra, proti ktorému bojuje OZ za! amfiteáter. Organizátori preto pozývajú všetkých účastníkov a záujemcov na diskusiu do Leroy Bar & Café, a to od 16.00 h po skončení brigády v Amfiteátri. „Zámerne sme vybrali miesto aj termín konania poslednej brigády v roku 2013 organizovanej BBOS, pretože v nedeľu 1.12. sa končí verejno-obchodná súťaž na dlhodobý prenájom Amfiteátra,“ povedal Martin Klus z BBOS. Ako uviedol Rado Sloboda z OZ za! amfiteáter, dôvod stretnutia je jasný: „Pretože sme znepokojení z procesu ako mesto zaobchádza s jedným z posledných kultúrnych priestorov v Banskej Bystrici a všetky aktuálne kroky zo strany mesta smerujú skôr k odpredaju ako jeho záchrane.“