Do konca roka 2019 zostáva už len pár dní. Môžeme ich prespať alebo aj aktívne prežiť návštevou kultúrnych podujatí, prechádzkami, športovaním ale aj tancom na tradičných silvestrovských zábavách a party.

Sobota 28. december

Obľúbená 24-hodinovka

Plaváreň Štiavničky, B. Bystrica 

V krytej plavárni Štiavničky sa v piatok na pravé poludnie začal 23. ročník obľúbenej plaveckej 24-hodinovky. Končí sa v sobotu o 12:00 h.

Futbalový turnaj

Obecná telocvičňa, Harmanec – 9:00 h

V Harmanci si v sobotu môžu deti zahrať futbal ale aj florbal. Vo futbalovom turnaji, ktorý sa začína o 9:00 h, štartujú trojčlenné mužstvá v dvoch kategóriách (od 5 do 10 rokov a od 10 do 15 rokov). Deťom, ktoré si chcú zahrať florbal, bude patriť telocvičňa od 13:00 h.

Povianočná túra

Vlkanová – 9:00 h

Nenáročná túra po vianočných sviatkoch iste padne vhod. Štart trojhodinového pochodu po trase Badín – Pršany – Badín je o 9:00 h na železničnej stanici vo Vlkanovej.

Perinbabka v Tatrách

Tatranská Lomnica – 14:00 a 16:00 h

Urobte si v sobotu výlet za čarovnou vianočnou rozprávkou (na motívy divadelnej hry Ľubomíra Feldeka)  Perinbabka v Tatrách, ktorá sa v sobotu odohrá v Mestskom parku v Tatranskej Lomnici. Stretnete tam všetky známe postavy v z filmu Perinbaba. Deti poteší aj medovníková chalúpka, kde môžu s Perinbabou zdobiť perníky, alebo aj strelnica s prakmi a drevenými maľovanými vareškami.  Bude aj niečo pod zub – pečené prasiatko, domáce klobásy, jaternice, varené víno, domáce koláče, medovina, Tatranský čaj a ďalšie dobroty. Vstup je voľný! Viac info na FB: https://www.facebook.com/events/538074773440515/

Rozprávka pod balkónom

Divadlo pod balkónom, B. Bystrica – 17:00 h

Sídliskové divadielko aj v posledný víkend tohto roku otvára dvere a prináša deťom príbeh o obuvníkovi Jakubovi, ktorý dlhé roky od nikoho nič nedostal. Až raz, ako to už býva, opäť  spozná radosť z darčeka… Neobyčajný príbeh obuvníka Jakuba, príbeh o dobre, láske, obetavosti a spolupatričnosti, čaká na deti v sobotu aj v nedeľu o 17:00 h v Divadle pod balkónom.

O najlepšiu kordícku klobásu

Pohostinstvo Skalnička (krčma u Sedláka), Kordíky – 18:00 h

Vôňa klobás láka túto sobotu do Kordík. Koná sa tam už ôsmy ročník neformálnej súťaže o najlepšiu Kordícku domácu klobásu. Podmienkou účasti v súťaži je, aby klobása bola vyrobená doma, v Kordíkoch. Prasa vraj mohlo behať aj inde… Klobásky bude hodnotiť porota vybraná priamo z účastníkov podujatia.

Spomienka na Lemmyho

Klub 77, B. Bystrica – 20:00 h

Každý rok 28. decembra, na výročie odchodu Lemmyho Kilmistera do rock’n’rollového neba, si na neho v Klube 77 spomínajú tí, ktorých svojím životom a tvorbou nejakým spôsobom zasiahol. Nie je tomu inak ani tento rok. Legendárneho anglického speváka a basgitaristu, zakladajúceho člena skupiny Motörhead, si pripomenú spolu s banskobystrickými kapelami GenevasChudáci.

Lemmy Kilmister (Motörhead) – Stand By Me:

Majself v Stodole

Stodola, Donovaly – 21:00 h

Donovalský klub Stodola roztancuje v sobotu večer raper Majself. Jeho hosťami budú  hypeman  a moderátor Europa 2 Osťo a mladý talentovaný DJ Johnny Bee.

Majself – Romeo a Julia:

Nedeľa 29. december

Happy Ski Tále Day

Tále – 10:00 h

A máme tu ďalší tip na výlet. Tentoraz na podujatie Happy Ski Tále Day v lyžiarskom stredisku Ski Tále. Program na zjazdovkách odštartuje bubnová show Batida a saxofonista Hali Sax. Malí aj veľkí lyžiari sa môžu tešiť na mini disco, animátorov či grilované pochúťky aj na moderátora Mareka Poliaka a dídžeja Igora Kollera.

Pastierske hry vianočné

Lom nad Rimavicou – 12:00 h

Lom nad Rimavicou si v nedeľ podmania tradície. Obľúbené podujatie Pastierske hry vianočné otvorí o 10:30 h svätá omša vo farskom kostole. Sprievod obcou sa pohne o 12:00 h a od 13:00 h zahrajú a zaspievajú betlehemské skupiny, ľudové hudby, gajdoši aj harmonikári.

Predpremiéra na Rázcestí

Bábkové divadlo na Rázcestí, B. Bystrica – 16:00 h

V Bábkovom divadle na Rázcestí bude posledná tohtoročná nedeľa patriť deťom a chlapcovi, ktorý vymenil svoju čiapku za čokoládu… Autor príbehu O chlapcovi, ktorý vymenil svoju čiapku za čokoládu, populárny švajčiarsky spisovateľ Jakob Streit, dal rozprávke podtitul „protiklamárska“.

Koncert Maroša Banga

Kostol sv. Ondreja, Brusno – 16:00 h

Sviatočnú atmosféru v Brusne umocní slávnostný koncert charizmatického nevidiaceho speváka a hudobníka Maroša Banga v Kostole sv. Ondreja. Začína sa 16:00 h.

Vianočný koncert

Rímskokatolícky kostol, Dubová – 17:00 h

Aj v kostole v Dubovej budú v nedeľu znieť krásne hlasy. Vo Vianočnom koncerte si po prvý raz spolu zaspievajú výnimoční speváci Martin Vetrák a jeho hosť, banskobystrický rodák Matej Vaník zo skupiny La Gioia.

Derniéra Jeppeho z vŕšku

Kultúrny dom, Medzibrod – 17:00 h

Posledné nedeľa v roku prináša aj posledné predstavenie hry Jeppe z vŕšku, ktorú Medzibrodské kočovné divadlo premiérovalo na konci roku 2018 vo svojej jubilejnej 105. divadelnej sezóne. Derniéra komédie Jeppe z vŕšku v Kultúrnom dome v Medzibrode sa začína o 17:00 h.

Na Drotára do Priechodu

Kultúrny dom, Priechod – 18:00 h

Po štefanskom predstavení pozývajú priechodskí ochotníci do divadla na Palárikovho Drotára aj túto nedeľu o 18:00 h.

Pondelok 30. december

Kondičná rozcvička pred Silvestrom

Plaváreň Štiavničky a Zimný štadión, B. Bystrica – 7:00 a 14:00 h

Silvester dá niekedy poriadne zabrať! Otestovať a upevniť si kondičku na silvestrovskú noc nebude na škodu. Realizovať sa môžete na plavárni od 7:00 do 22:00 h (na Silvestra od 8:00 do 13:00 h) alebo na klzisku od 14:00 do 15:30 h (na Silvestra od 13:00 do 14:30 h).

Utorok 31. december

Silvestrovský parný vláčik

Čierny Balog – Vydrovo – 10:00 h

Tip na výlet máme, samozrejme, aj na posledný deň v roku. Jazda silvestrovským parným vláčikom z Čierneho Balogu do Vydrova či Dobroče a späť sľubuje romantiku. Vozne sú vykurované a v ponuke je aj varené víno. Reštaurácia Lampáreň na staničke Čiernohronskej železnice v Čiernom Balogu zas ponúka kapustnicu a ďalšie dobroty. Prvá jazda Čierny Balog – Vydrovo a späť je o 10:00 h. Do Dobroče odchádza vláčik z Balogu o 11:30 h. Tretia jazda bude opäť do Vydrova (odchod o 13:00 h).

Pravý boršč aj výstrel z dela

Pustý hrad, Zvolen – 10:00 h

Tradičný Silvestrovský výstup na Pustý hrad štartuje o 10:00 h z námestia vo Zvolene, no vybrať sa naň môžete aj individuálne. Na hrade vás čaká pravý boršč aj pustohradský punč od rytierov a o 12:00 h aj výstrel z dela.

Detský ohňostroj

Ihrisko pod Kozákom, Sliač – 16:30 h

Na Sliači budú mať deti svoj silvestrovský ohňostroj. Podujatie sa začína o 16:30 h a deti potešia aj hry s Bachrošom a Smieškou. Na zahriatie sa bude podávať  primátorský punč, pre malých aj dospelých.

Silvestrovská zábava

Dom kultúry, Dolná Mičiná – 19:30 h

Silvestrovskú zábavu v Dolnej Mičinej otvorí o 19:30 h prípitok s punčom, o polnoci sa bude pripíjať šampanským. Bude hudba, tombola, kapustnica a zábava až do rána.

Oldies party

Kultúrny dom, Malachov – 19:00 h

V štýle dvadsiatych a tridsiatych rokov minulého storočia sa bude niesť silvestrovská Oldies party v Malachove, na ktorej sú vítaní dospelí aj deti, samozrejme, v sprievode aspoň jedného rodiča. Štýlové oblečenie, chutné pohostenie, bohatá tombola aj zlosovateľné vstupenky, darčeky pre deti, odmeny pre najlepšie kostýmy aj polnočný ohňostroj… To je party, ktorú by ste si nemali nechať ujsť.

Mega Silvester v Ľupči

Kultúrny dom, Slovenská Ľupča – 20:00 h

Silvestrovskou nocou v ľupčianskom Kultúrnom dome bude sprevádzať šikovný DJ, pripravené je chutné občerstvenie aj dobré pitie, polnočná kapustnica aj skvelé ceny v tombole. Zarezervujte si lístky, kým ešte sú (0918 899 410).

Zábava a ohňostroj aj v Môlči

Sála Obecného úradu, Môlča – 20:00 h

Silvestrovské ale aj iné zábavy na dedinách majú svoju neopakovateľnú atmosféru. Určite nebude chýbať ani počas silvestrovskej noci na Môlči, ktorú spestrí aj novoročný ohňostroj.

Silvestrovská party v Ministry

Ministry of Fun, B. Bystrica – 21:00 h

Veľká silvestrovská party v Ministry of Fun štartuje o 21:00 h. O zábavu sa postarajú dídžeji Dave, eMTY, Mustee a Andy. A inak, žiadne formálne oblečenie, jednoducho obrovská silvestrovská žúrka!

Koncert na námestí

Námestie SNP, Zvolen – 23:00 h

Originálny rokenrol prinesie na zvolenské námestie krátko pred skončením tohto roku kapela The Rockin´ Balls. Jej členovia sú fanúšikmi fenomenálnych kapiel ako The Beatles či Rolling Stones, ale aj legiend rokenrolu na čele s jeho kráľom Elvisom Presley. Koncert začína o 23:00 h. Po polnočnom prípitku ožije námestie novoročnou diskotékou.

The Rockin‘ Balls:

Streda 1. január

Novoročný ohňostroj

Námestie SNP, B. Bystrica – 16:00 h

Vítanie nového roku na banskobystrickom námestí začne o 16:00 h koncertom skupiny Cimbal Brothers, ktorej hudba je jedinečnou kombináciou cimbalu, huslí a svetových hitov. O 17:00 h, po príhovore primátora mesta Jána Noska, rozžiari námestie pestrofarebný pyromuzikálny ohňostroj.

Pozvánka na Španiu Dolinu

Špania Dolina láka svojou krásou v každom ročnom období. Ak ju navštívite v týchto dňoch, nazrite aj do baníckej šachty Ferdinand pri Penzióne Klopačka. Do sviatku Troch kráľov tu môžete obdivovať historický ľudový betlehem. Banícke betlehemy sú nainštalované aj v Penzióne Klopačka, ktorý je v čase od 28. do 31. decembra otvorený od 9:00 do 20:00 h a 1. januára od 11:00 do 20:00 h.