Po viac než dvojmesačnej prestávke sa po aktuálnom uvoľnení protiepidemiologických opatrení môžu otvoriť pre divákov aj kinosály. Povolenie ich otvorenia však sprevádzajú prísne hygienické opatrenia či obmedzenie počtu divákov.

Zatiaľ čo banskobystrické multikino Cinemax sa na znovuotvorenie zatiaľ pripravuje a termín opätovného začatia premietaní ešte len oznámi, zvolenské multikino otvára už tento týždeň.

Kino Star Zvolen privíta prvých návštevníkov už v piatok, 22. mája. „Rozhodli sme tak urobiť ako jedno z mála kín, nakoľko obmedzenia, ktoré sú momentálne s prevádzkou kina spojené, znamenajú aj nemalé finančné náklady a práve preto mnohí prevádzkovatelia kiná za tejto situácie radšej neotvoria,“ hovorí manažér Kina Star Richard Kliment.

Zvolenské a lučenecké Kino Star je prvým z multikín na Slovensku, ktoré obnovuje prevádzku. S ohľadom na nutné rozostupy v kinosále bude počet divákov na jedno predstavenie obmedzený a korigovaný je tak už priamo aj predaj lístkov. Vstupenky v Kine Star tak nateraz budú predávať len priamo na pokladniach, kde je však možnosť využitia bezkontaktnej platby. Zvolenské Kino Star zároveň v piatok otvorí aj svoje 5D kino, ktoré bude môcť navštíviť napríklad aj len jeden divák.

Nové premiéry prídu postupne

V programe znovu otvorených kín nateraz nemožno očakávať veľké množstvo filmových noviniek, keďže s ohľadom na celosvetovo platné obmedzenia a uzatvorenia kín, boli stiahnuté plánované filmové premiéry hollywoodskych i ďalších svetových produkcií. Spolu s postupným obnovovaním prevádzky kín vo viacerých krajinách sú však už prvé premiéry avizované na nasledujúce týždne.

„Kiná sú naviazané na celosvetový filmový trh a keďže väčšina tohto trhu doteraz stála, nadviažeme na program z marca pred našim uzavretím. Aj takto chceme divákom ponúknuť šancu navštíviť kino ako možnosť na zaujímavé strávenie voľného času, zvlášť po týždňoch uzavretia, ale tiež ako možnosť dopriať si aspoň trochu zo života, aký sme žili pred zavedením obmedzení,“ dodáva manažér Kino Star Richard Kliment.

Diváci zvolenského multikina tak od piatka uvidia český experimentálny a v mnohom šokujúci dokument V sieti, komédiu Chlap na striedačku, triler Neviditeľný, dobrodružný film Volanie divočiny, historickú snímku Sama Mandesa 1917, deti zaujme Ježko Sonic a premietať sa bude aj hudobný dokument TEMPOS rozprávajúci príbeh Patrika „Rytmusa“ Vrbovského. Multikino však, s ohľadom na platné opatrenia vlády, bude podobne ako ostatné prevádzky v nedeľu zatvorené.

Multikino bude záujem divákov priebežne vyhodnocovať. V prípade, že si diváci cestu do kina nenájdu a návštevnosť nebude dostačujúca, Kino Star nevylučuje, že bude musieť pristúpiť k opätovnému zatvoreniu.