Už tento štvrtok, 4. júla, sa v priestoroch zvolenskej Starej radnice uskutoční vernisáž výstavy Zvolenský výtvarný salón. Svoju tvorbu na výstave predstaví aj banskobystrický fotograf Miro Trimay.

Tvorbu členov združenia výtvarných umelcov Zvolena Zvolenská sedmička predstavuje Zvolenský výtvarný salón už po 26. krát. Banskobystrický fotograf Miro Trimay hosťoval na týchto výstavách dva razy, ešte v čase, keď sa konali západnom trakte Zvolenského zámku.  So Zvolenskou sedmičkou sa zoznámil asi pred desiatimi rokmi, od roku 2015 je jej členom. 

Mira Trimaya poznajú Banskobystričania, ale nielen oni, z mnohých kultúrnych podujatí, na ktorých ho vídať s fotoaparátom v ruke. Napríklad na festivale FUBABY, kde mal pred tromi rokmi aj prezentáciu fotografií. 

Fotografovaniu sa Miro Trimay venuje už tridsať rokov. Jeho snímky, zachytávajúce čaro všedných dní, života ľudí a okamihov, ktoré sa často strácajú v nenávratne, majú to, čomu sa hovorí duša… Objektív jeho fotoaparátu nájde miesta a detaily, ktoré my ostatní zvyčajne prehliadneme. To všetko s citom pre farby, s pokorou a úctou k životu. 

Priznáva, že v poslednom čase mu robí radosť fotografovanie módy„Je to ťažká disciplína, ktorej sa stále priúčam. V najbližšej dobe, už túto, prvú júlovú nedeľu, sa chytám fotiť módnu kolekciu pre renomovanú slovenskú návrhárku IngK Design. Fotiť budeme v Szentendre v Maďarsku“.

Na výstavu v Starej radnici vybral Miro deväť fotografií a ako povedal:  „Sú to také dva cykly. Prvý je o vode ako fenoméne. Fotografie mohutnej Volgy predstavujú tri obrazy, dva reálne a jeden  v snovej modifikácii. Ďalšie dve sú poeticko-výtvarné, z môjho cyklu Paperboats.“

Vernisáž výstavy Zvolenský výtvarný salón, vo štvrtok 4. júla v Starej radnici vo Zvolene, sa začína o 17:00 h. O zábavu sa postarajú herec a hudobník Ondřej Daniš a aforista Ľudo Majer. Výstava potrvá do 2. augusta. 

Fotografie Mira Trimaya nájdete aj na Facebooku.