Fašiangové obdobie si vo Zvolene opäť pripomenieme tradičným Zvolenským plesom, ktorý sa tentoraz uskutoční v sobotu 27. januára v hoteli Poľana.

Prekonať minulé ročníky bude náročné, ale avizovaný program hovorí za všetko. „Predchádzajúcimi ročníkmi usporiadatelia nasadili vysokú latku“, hovorí primátorka mesta Zvolen Lenka Balkovičová, ktorá nad týmto plesom zobrala záštitu a dodáva, že sa teší na stretnutie so Zvolenčanmi.

Plesovú sezónu, rovnako ako minulý rok budú môcť Zvolenčania osláviť dobre namiešaným mixom kvalitnej zábavy a rôznych hudobných štýlov. To znamená, že na tanečných parketoch sa opäť bude snúbiť elegancia s ľudovou hudbou a modernými rytmami.

Prestížnej úlohy, otvoriť Zvolenský ples sa ujmú naši rodáci známi aj z obľúbenej televíznej relácie Noc v archíve, Radoslav Kuric a Mikuláš Michelčík. Nie všetci vedia, že disponujú nielen obratným jazykom a vtipom, ale, že sú aj spevácky nadaní. Na javisku sa teda predvedú aj v niekoľkých piesňach.

Hlavnou hviezdou však bude Vašo Patejdl, ktorý hostí dostane do varu svojimi najväčšími hitmi. Veľkú zábavu na ľudovú nôtu určite rozprúdia aj Pecníkovci, ktorí pod taktovkou Juraja Pecníka precestovali s našimi najkrajšími ľudovkami aj hodný kus sveta. Najväčšie hity slovenskej a českej histórie odpáli zas Starmania, v ktorej si okrem iných zaspieva aj Miki Michelčík.

O diskotékovú produkciu sa postará DJ Laco Hradský a priestor dostanú napríklad aj talentované speváčky z nášho mesta či mnohí ďalší. Miesto pri stole si už rezervovali aj niektorí prominentní hostia. Okrem iných svoju účasť potvrdili napríklad Jozef Oklamčák a Jozef Golonka.

Súčasťou Zvolenského plesu bude od tohto ročníka aj milá tradícia. „Zvolen bol celé stáročia župným mestom. To už síce neplatí, no my sme sa rozhodli aspoň symbolicky prinavrátiť mu tento honor a odovzdávať cenu s názvom Zvolenský župan. Dostane ju každý rok človek, ktorý sa v uplynulom období najviac pričinil o rozvoj Zvolena alebo o šírenie dobrého mena mesta,“ prezrádza organizátor plesu Ján Kubiš.

Konkrétny zatiaľ byť v tejto súvislosti odmieta. Prezradil nám aspoň svoju malú súkromnú raritku. „Dodnes si pamätám, že svoj prvý ples som usporiadal už v roku 1990. Pripadol na 27. január. To znamená, že na rovnaký deň, ako bude nastávajúci Zvolenský ples. Budem mať teda v tomto smere jubileum a to je pre mňa veľmi zaväzujúce,“ povedal Ján Kubiš.