Zvody z vody je názov výstavy, ktorou banskobystrická Gallery Lazovná 1 predstavuje výtvarníčku Ivetu Lackovičovú v jej intímnej hre s vodou. Výstavu printov na sklo, ktorých motívom je vodná hladina a jej premeny, sprístupnia v piatok 6. mája. 

„Dýcham vodu a vo všetkých siedmich nádychoch sa ňou i stávam. V splynutí s ňou zažívam nahý pocit ľahkosti, očisty a rozpúšťania. Mení ma a možno aj ja mením ju. A každým výdychom ďakujem,“ hovorí výtvarníčka Iveta Lackovičová. „Nie ja ale práve voda je médiom, ktoré tvorí a čaruje.“

S témou vody sa Iveta Lackovičová už prezentovala publiku v Bratislave. Jej diela, v inej podobe, budú môcť počas mája a až do 11. júna obdivovať návštevníci Gallery Lazovná 1 v Banskej Bystrici. Výstava Zvody z vody obsahuje 24 printov na sklo, ktorých motívom je vodná hladina a jej premeny.

„V podstate ide o umelecké stvárnenie vody, v ktorom pozorovateľ  získava pocit trojrozmerného vnímania. Foto obrazy sú spracované veľkoformátovou potlačou na skle. Čierny rám z hliníka dodáva obrazu rozmer ľahkosti a vzdušnosti,“ hovorí ďalej autorka a dodáva: „Hľadala som spôsob, ako čo najviac v obrazoch zachytiť moment „maľovania vody“, ako to vie len ona sama. Moja výstava Zvody z vody je práve o tom. Voda mení všetko…“

Prioritou výtvarníčky Ivety Lackovičovej je, aby tlač z pôvodnej fotografie bola realizovaná len raz, čím obraz v jeho jedinečnosti získava cenu výnimočnosti originálu. Napokon, presvedčiť sa o tom môžete na výstave Zvody z vody v Gallery Lazovná 1, ktorej priestory budú od 6. mája do 11. júna patriť jedinečnému, vodnému a zvodnému umeniu v skle (galéria je otvorená v utorok až sobotu od 13:00 do 17:00 h, v pondelok a nedeľu je zatvorená).