Mesto predložilo materiály, podľa ktorých údajne nestojí začatiu rekonštrukcie základnej školy nič v ceste.

ZŠ Moskovská, foto: zsmosbb.eu

Na utorňajšom mestskom zastupiteľstve primátor Peter Gogola oznámil, že po vykonaní administratívnych úkonov bude možné pristúpiť k realizácii rekonštrukcie ZŠ Moskovská. Presný termín začatia prác však stále nie je známy.

Financovanie stavebných prác (výmena okien, zateplenie) je zabezpečené z operačného programu Európskej únie. Dodávka informačných a komunikačných technológií pôjde nakoniec z rozpočtu mesta, keďže v tomto prípade sa kvôli zrušeným obstarávaniam nepodarilo stihnúť termíny na čerpanie financií z fondov.

Gogola tvrdí, že po konzultáciách s riaditeľkou ZŠ Moskovská je možné rekonštruovať aj počas rozbehnutého školského roka.

V súvislosti s tromi zvyšnými školami (ZŠ Spojová, ZŠ Trieda SNP, ZŠ Golianova), ktoré mali prejsť modernizáciou nevedel povedať bližšie informácie. „Je prísľub, že by v tejto záležitosti ešte bolo možné nájsť riešenie k úspešnému zavŕšeniu. V tejto chvíli nechcem nič tipovať ani deklarovať,“ povedal Gogola.

Rekonštrukcia štyroch základných škôl z prostriedkov Európskej únie sa naťahuje už dva roky. Kvôli niekoľkonásobným zrušeným verejným obstarávaniam na výber dodávateľov stavebných prác sa doteraz s prácami nezačalo. Poslanecká väčšina (SMER-SD, HZDS-ĽS, SNS) v mestskom zastupiteľstve to dáva za vinu súčasnému vedeniu a zlej pripravenosti projektov. Podľa nich mesto o sľúbené peniaze príde a je nejasné z akých prostriedkov sa potrebná modernizácia škôl uskutoční.