Podobne, ako pred dvomi rokmi pôvodne zrušený silvestrovský ohňostroj, ktorý napokon predsa len bol, aj tentokrát sa úmysel mesta ušetriť na silvestrovských oslavách ľuďom nepáči. Vo štvrtok zverejnené informácie sa ihneď stretli s množstvom negatívnych reakcií.

Vo spomenutom príspevku sme vás informovali, že tento rok sa silvestrovská noc od ostatných v Banskej Bystrici veľmi líšiť nebude. „Potrebujeme dať jasný signál, že sme pripravení šetriť. Tohto roku nebudeme oslavovať Silvestra na námestí a zrušili sme aj mestský ples,“ vysvetľuje tento krok primátor Peter Gogola. „Vychádzali sme z predpokladu, že o polnoci ‚búcha‘ pyrotechniku kadekto. Takže sme sa rozhodli to urobiť inak. Ohňostroj bude novoročný a bude prvého januára o 17-tej hodine, aby mohli prísť rodičia s deťmi a bude pre všetkých, ktorí budú ochotní prísť s triezvou hlavou a užiť si to. Keď som tam vlani prišiel robiť polnočný prípitok a videl som tam tristo opitých ľudí, tak som sa pýtal, či sú to zmysluplne využité peniaze,“ dodáva. Realitou je, že silvestrovské koncerty či iné podujatia lákali na banskobystrické námestie doslova len desiatky divákov. Na polnočný ohňostroj sa ale prišli vždy pozrieť stovky ľudí z podnikov v centre.

Náhradou zrušených silvestrovských osláv má byť novoročný ohňostroj 1. januára. „Ohňostroj urobíme prvého januára a týmto si pripomenieme aj 20. výročie založenia Slovenskej republiky,“ uviedol  Gogola. Práve prvý januárový deň bude aj posledným, kedy až do večera budú na Námestí SNP stánky s občerstvením.