Necelé štyri mesiace zostávajú do tohtoročného leteckého sviatku roka, ktorý sa opäť udeje na letisku Sliač. Medzinárodné letecké dni SIAF 2013 sa uskutočnia v dňoch 31. augusta a 1. septembra 2013.

Na pozvánky Ministerstva obrany, ako hlavného programového partnera podujatia, začali odpovedať prví zahraniční partneri. A už prvé ohlásené atrakcia aktuálneho ročníka fanúšikov letectva určite potešia. f16-demo-teamOrganizátori pritom majú čo robiť, keďže vlani programom na čele s talianskou leteckou skupinou Frecce Tricolori prilákali oficiálne až 115 tisíc návštevníkov.

Holandské kráľovské vzdušné sily potvrdili účasť svojho profesionálneho F-16 Demo Team. Pilot Stefan „Stitch“ Hutten divákom na strednom Slovensku predvedie jedno z najobratnejších stíhacích lietadiel americkej výroby f-16, ktoré patrí do výzbroje armád po celom svete.

Akúsi európsku konkurenciu stíhačke F-16, predvedú už osvedčení účastníci tunajších leteckých dní z Rakúskych vzdušných síl, ktorí ukážu pýchu svojho letectva – Eurofighter Typhoon. Lietadlo, ktoré je v súčasnosti považované za jedno z najvyspelejších bojových strojov na oblohe. Diváci sa môžu v podaní vzdušných síl Rakúska, tešiť aj ukážku vrtuľníka Black Hawk S-70. Viacúčelového bojového vrtuľníka americkej výroby určeného najmä na výsadky vojenských jednotiek, ale aj záchranu, bolo dosiaľ vyrobených takmer tritisíc kusov. Ministerstvo obrany ešte vlani na jeseň oslovilo celkom pätnásť zahraničných partnerov k účasti na MLD SIAF 2013.

Pozrite si všetky príspevky z vlaňajších leteckých dní…