Na predposledný zápas základnej časti cestovali futsalisti Lion car MIBA  Banská Bystrica do Žiliny, kde ich čakal náročný duel s Makroteamom. V prvom meraní síl prehrali Banskobystričania na domácej palubovke v gólovej prestrelke 9:12.

Varta futsal liga – 16. kolo – Žilina

ŠK Makroteam Žilina vs. Lion car MIBA Banská Bystrica 10:3 (7:2)

Góly: Jose Wellington Matias Torres 4, Papajčík 2, Krištofík, Škulec, Zatúra, Hanakovič (vlastný) – Konder, Lemes, Oliveira. ŽK: Bordun (Banská Bystrica). Zápas sledovalo 150 divákov.

Zostava MIBA: Hanakovič (Maliňák) – Konder, Vajda „K“, Dobrota, Lemes, Oliveira,  Rafanides, Tužinský, Bordun

Povedal po zápase:

Martin Majling, tréner Lion car MIBA Banská Bystrica: „Zápas v Žiline sme začali dobre, keď sa nám podarilo skórovať ako prvým. Potom však prišli góly súpera po našom nedôraze a po brejkových situáciách. Od tohto momentu sa zápas vyvíjal podobne ako v dvoch predchádzajúcich zápasoch. Naša hra bola miestami dobrá futsalová, ale zakončenie bolo katastrofálne. Z vyložených šancí nedokážeme skórovať ani do odkrytej bránky a naopak, súper potrestá väčšinu našich chýb v obrane. Verím, že chalani neprestanú bojovať a zlomíme túto výsledkovú krízu v pravom momente.“

Ostatné výsledky 16. kola:

Futsal Team Levice – Pinerola Futsal 1994 0:5 (0:1)
FC Bíli Andeli futsal – MŠK Žilina FUTSAL 2:1 (0:1)
Wild Boys ´02 Bratislava – Rehab Klinik Barabéri 8:2 (2:0)

Najbližšie sa futsalisti Lion car MIBA predstavia na domácej palubovke v prípravnom zápase proti reprezentácii Slovenska a to v stredu 30. januára o 20.00 h. V 17. kole Varta futsal ligy odohrajú stretnutie v pondelok 11. februára o 19.30 h v domácom prostredí proti druhému najlepšiemu tímu súťaže – Mimel Lučenec.

Tabuľka Varta futsal ligy 2018/19 po 16. kole

1. Pinerola Futsal 1994 14 13 0 1 85:24 39
2. Mimel Lučenec 14 12 1 1 93:33 37
3. ŠK Makroteam Žilina 14 7 5 2 77:56 26
4. Wild Boys ’02 Bratislava 14 8 1 5 53:31 25
5. FC Bíli Andeli futsal 15 5 1 9 47:66 16
6. Futsal Team Levice 14 5 1 8 35:59 16
7. Lion car MIBA Banská Bystrica 15 4 2 9 64:91 14
8. MŠK Žilina FUTSAL 14 2 4 8 39:65 10
9. Rehab Klinik Barabéri 14 0 1 13 23:91 1

Pred play-off tri nové posily

Počas januára nastali zmeny v kádri v Banskobystrickom klube, keď štyria hráči, ktorí pravidelne hrávali, skončili v klube pre povinnosti vo veľkom futbale alebo z iného dôvodu.

Dvaja hráči, ktorí prišli v decembri Adam Krejči a Saša Savić majú klubové povinnosti v MFK Dukla Banská Bystrica, Pavol Telúch začal tiež prípravu s Duklou a posledným hráčom je Michal Čief. Preto musel klub angažovať nových hráčov z Brazílie, nakoľko počas sezóny nie je možné nájsť adektávne náhrady za hráčov z prvej osmičky.

Do klubu prišli dvaja Brazílčania (Jackson Maciel Silva a Hendrius Da Silva) a jeden Ukrajinec (Adriy Bordun). K angažovaniu zahraničných hráčov sa vyjadril prezident klubu a hlavný tréner.

“Nové posily sme sa rozhodli angažovať z dôvodu odchodu niektorých hráčov Savič, Telúch, Krejčí pre povinnosti v MFK Dukla Banská Bystrica, Čief pre absenciu na tréningoch, zápasoch z dôvodu zaneprázdnenosti v zamestnaní. Momentálne rýchlu náhradu za týchto kvalitných hráčov sme v našom meste nenašli, aj keď sme oslovili potencionálnych hráčov. Z juniorov momentálne nemáme adepta do A mužstva, sú v ňom veľmi mladí, talentovaní hráči, ktorí vyzrejú za rok až dva, ale určite s niektorými budeme rátať do budúcnosti. Preto sme sa rozhodli rýchlo reagovať na vzniknutú situáciu novými posilami zo zahraničia.

Do budúcnosti uvažujeme zostavovať mužstvo z kvalitných domácich hráčov, aj keď je to veľmi ťažké presvedčiť ich. Väčšina hráva veľký futbal a ten aj uprednostňujú pred futsalom. Verím, že sa nám to podarí, Banská Bystrica začne bojovať o najvyššie priečky v Slovenskej futsalovej lige a získa si náročného futsalového fanúšika. Určite spravíme preto všetko. Dúfam, že už v najbližších zápasoch sa dostavia dobré výsledky a v Banskej Bystrici uvidíme špičkový futsal,” povedal prezident klubu Milan Babjak.

“V tejto sezóne sme prvýkrát angažovali dve zahraničné posily z Brazílie. Individuálne kvalitní futsalisti nám pomáhajú najmä v ofenzíve. Mierne nedostatky zatiaľ vidím v agresivite v obrannej fáze a v rečovej bariére, keď niekedy priamo na ihrisku viazne komunikácia. Každopádne tento krok je veľkou pomocou pre tím nielen v zápasovom, ale aj tréningovom procese.

V posledných dňoch sa nám podarilo posilniť tím o ďalších dvoch brazílskych hráčov. Hoci sme počas sezóny neplánovali takto posilniť káder, bohužiaľ absencie našich niektorých hráčov vyústili do počtu hráčov sedem. Je to katastrofálne málo na tím, ktorý má ambície pobiť sa o postup do semifinále. Preto vítam pomoc mladého silného pivota Jacksona a skúseného tvrdého defnezivneho Hendriusa. Verím, že obaja pomôžu aj našim  súčasným Brazílčanom a ostatným chalanom dostať sa z útlmu z posledných zápasov. Ďalší hráč Andrij Bodrun posilnil náš tím vo chvíli, keď nám hrozilo že nepostavíme na zápas ani dve štvorky. Šikovný, rýchly, technický hráč celkom dobre zapadol do kolektívu a vidím v ňom dlhodobú perspektívu pre náš tím,” dodal tréner Martin Majling.