Aj počas tohto leta budete môcť na svoju letnú dovolenku letieť zo Sliača. Stále to však bude platiť len pre tých, ktorí si zvolia Turecko alebo Bulharsko. Nové destinácie napriek záujmu verejnosti i letiska nepribudnú.

letisko-sliačLetisko Sliač už od septembra rokuje s cestovnými kanceláriami o letnej turistickej sezóne roka 2014. „Našou snahou bolo rozšíriť charterové lety o nové dovolenkové destinácie, o ktoré cestujúci prejavili záujem v ankete – najmä o Grécke ostrovy Kréta a Rodos a tiež Severný Cyprus. Napriek iniciatívnym rokovaniam z našej strany sa spolupracujúcim cestovným kanceláriám nepodarilo zmluvne zabezpečiť nové destinácie s odletom zo Sliača, a tak sa ich príprava posúva do roku 2015,“ píše sa na internetovej stránke letiska.

Už teraz sú ale predbežne potvrdené termíny odletov do už tradičných destinácií. Zo Sliača sa tak opäť bude lietať do tureckej Antalye a bulharského Burgasu. Počet dovolenkárov, ktorí v posledných dvoch rokoch leteli zo Sliača, je približne rovnaký. V lete 2013 tu pristálo celkom 81 lietadiel, ktoré prepravili viac než 22-tisíc cestujúcich. Presne 63% z nich smerovalo do Antalye.

V súčasnosti sa opätovne rozbiehajú aj snahy o import turistov zo zahraničia prostredníctvom sliačskeho letiska do stredoslovenského regiónu. Oblastná organizácia cestovného ruchu Stredné Slovensko na základe iniciatívy jedného z jej členov – spoločnosti Destination Service Slovakia, v súčasnosti vyvíja iniciatívu za zriadenie leteckej linky Drážďany – Sliač. Táto zvolenská spoločnosť, za ktorou stojí Nemec Marko Weiss, sa dlhodobo zaoberá sprevádzaním nemecky hovoriacich turistov po najkrajších zákutiach regiónu. Práve táto klientela, by mala tvoriť cestujúcich spomenutej linky.