Úrad BBSK a Mestský úrad v Banskej Bystrici budú mať od začiatku roka 2013 nových hovorcov.

Na poste hovorcu Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) skončil počas decembra Peter Hajnala, ktorý už riadi odbor komunikácie Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka. V kancelárii predsedu BBSK pôsobil od roku 2010. Od 1. januára 2013 ho nahradí Monika Pastuchová, ktorá doteraz pracovala ako hovorkyňa primátora a mestského úradu v Banskej Bystrici. Funkciu zastávala počas dvoch volebných období. Novým hovorcom primátora Petra Gogolu bude 22-ročný novinár Filip Roháček, ktorý doteraz pracoval ako žurnalista a manažér v sieti portálov spoločnosti REGIONAL MEDIA.

Filip Roháček končí v BBonline.sk

„Keď sme na začiatku mesiaca organizovali prvú debatu Tak banskobystricky práve na tému komunálnej politiky, nenapadlo by mi, že bude na čas poslednou. Mrzí ma, že niektoré témy už teraz nerozoberieme hlbšie. Aj preto bolo rozhodovanie po ponuke od primátora ťažké, pretože portály opúšťam v naštartovanom procese veľkých zmien. Zároveň bolo to rozhodnutie ale veľmi rýchle. Každý, kto čítal niektoré moje príspevky z posledných dvoch rokov vie, že som viaceré veci súčasnému vedeniu mesta vyčítal. O tom práca novinára je, ale ponúknutá možnosť priložiť ruku k dielu a nezostať len pri slovách, ma v tejto chvíli zlomila,“ vysvetľuje svoj odchod z banskobystrického regionálneho portálu Filip Roháček, ktorý ho v roku 2010 zakladal.

Roháček odchádza nielen z BBonline.sk, ale aj z postu šéfredaktora ostatných portálov spoločnosti REGIONAL MEDIA. Skončí aj v pozícii konateľa, zostane iba štvrtinovým majiteľom prevádzkovateľa spravodajských stránok v regióne. „Nemá význam zapierať z akého prostredia prichádzam, túto prácu však opúšťam. Budem len ďalej zastávať svoje majetkové práva. To však nemôže a nesmie ovplyvniť fakt, že BBonline je a bude strážnym psom komunálnej politiky, aj keby hneď malo pranierovať mňa osobne. Pre toto sme portál zakladali a dlhodobo ho v tomto duchu prevádzkovali. Neobávam sa, pretože je to v záujme všetkých majiteľov a takisto redaktorov. Aj keď, samozrejme, portál prichádza o jedného politického redaktora,“ dodáva na záver Filip Roháček.