Ďaleko, až na sever Indie, vás zavedie výstava fotografií banskobystrického fotografa Tomáša Kopečného, ktorú si do 5. januára 2012 môžete pozrieť v Átriu Štátnej vedeckej knižnice v Banskej Bystrici pod názvom Život v horách ukrytý (miznúci). 

O autorovi:

Tomáš Kopečný sa narodil niečo málo pred vyše tridsiatimi rokmi. Svoju historicky prvú fotografiu stvoril vo Vajskovskej doline, keď mal asi štrnásť rokov. Po tom, ako deň predtým za pár minút rozobral objektív fotoaparátu Beirette a za viac než tri hodiny ho poskladal nazad. Bakelitový Beirette nahradil oceľovým Zenitom, neskôr umelohmotnou Minoltou. Posledné univerzitné prázdniny cestoval do Indie, po zemi, autobusmi, vlakmi. Ešte netušil, že táto prvá cesta nebude posledná.

Po štúdiu sa zamestnal v kancelárii pri počítači. Pôsobil na Slovensku aj v Anglicku. Neskôr kanceláriu vymenil za cesty medzi Slovenskom, anglickou baliarňou jahôd, ale najmä za Himaláje na severe Indie. V súčasnosti sa v Holandsku venuje zarábaniu peňazí na opravu svojho malého domu v Banskej Štiavnici. Svoju “uhlíkovú stopu” pokazenú cestovaním lietadlami napráva každodenným chodením do práce na bicykli. Chutí mu dobrý čaj, dobré pivo a medovina. A neprestal fotiť.