V sobotu 13. decembra sa v priestoroch Klubu 77 v Banskej Bystrici odohrá už deviate vydanie Festivalu z lásky, s drsnejším podtitulom Zimný Masaker z lásky. Multižánrové podujatie, organizované z lásky k hudbe, literatúre a kultúre vôbec, a z lásky k priateľstvu a dobrej nálade, má tentokrát ambíciu ukázať, že aj v rámci tvrdších hudobných žánrov je možné nájsť kvalitnú alternatívu.

zimny f laskyBohatý program bude štandardne prebiehať na dvoch pódiách. Do finálnej zostavy festivalu sa zmestilo až päť headlinerov. Energické vystúpenie predvedú vzácni hostia zo Svätého Jura – obľúbená trashmetalová banda ČAD. S tým ako znie nihil blues, nás príde oboznámiť kapela Rúbanisko – drsní punkáči z temných lesov Malej Fatry, na čele so známou alternatívnou postavičkou – Dášom fon Fľaša. Domácu scénu zastúpia alternatívno-metaloví Brainscan, ktorí momentálne pripravujú nové piesne, tak sa snáď dočkáme nejakej ukážky. Akustický punk zahrá Lukáš z kapely Intercity. Ako dôkaz toho, že Festival z lásky nekladie žánrové prekážky príde zahrať aj legendárne zoskupenie Trucki. Multižánrový poeticko-recesistický set, ktorý na Slovensku nemá obdobu, ocenia aj najzarytejší metaloví fanúšikovia.

Koncerty budú v prestávkach doplnené sprievodným programom. V úvode večera si návštevníci budú môcť pozrieť pásmo krátkych filmov s hororovou tematikou. O autorské čítanie sa tentokrát postarajú Kako, s veselými poviedkami o smrti a Abulia, ktorý okrem vlastnej poézie predvedie aj akusticko – poetický projekt Žena. Pripravené sú aj bizarné aktivity z lásky a pokoncertná rockotéka.

Zimný Masaker z lásky otvára brány o 18:00, hudobný program sa začína po 19:00. Organizátori festivalu sľubujú návštevníkom dobrú náladu, kvalitnú hudobnú produkciu a literatúru, a teda najpríjemnejší maskarer, aký kedy zažili.