Každý muž chce vyzerať dobre každý deň. V zimnom období sa oplatí venovať tomu špeciálnu starostlivosť a spoznať to najlepšie zimné oblečenie pre mužov na každodenné nosenie.

Trendy pánskej módy

Momentálne je hitom v pánskej móde spojenie moderného a retro štýlu. Počas zimy sa skvele hodia športové motívy, ale aj oversize oblečenie, ako sú joggery či pánske mikiny. Módne sú najmä jesenné farby vrátane hnedej a béžovej. Pri skladaní pánskej štylizácie na zimu sa oplatí šikovne kombinovať rôzne motívy, vďaka ktorým bude možné dosiahnuť efekt nenútenej elegancie. Vítaná bude aj ležérna nonšalancia, takže sa na ňu oplatí staviť.

Štylizácie s bundou

Medzi povinné prvky zimného šatníka každého muža patria bundy, ktoré môžu byť vytvorené v rôznych štýloch. Hitom zimnej sezóny sú páperové bundy, ktoré bezpochyby poskytujú mužovi optimálny tepelný komfort. Páperová bunda sa dá nosiť napríklad k módnym čižmám. Do práce sa odporúča kombinovať páperovú bundu s klasickými chinos nohavicami. Po práci sa môžete rozhodnúť pre džínsy alebo joggery.

Sveter v štylizáciách

K zimnému ležérnemu oblečeniu pre mužov patria aj svetre, ktoré sa navyše budú skvele hodiť k rôznym štýlom. Odporúčajú sa najmä do práce a na rôzne oficiálne stretnutia, pretože majú klasický vzhľad, najmä v kombinácii s košeľou. Najmódnejšie sú hladké svetre jednoduchého strihu, ktoré sú univerzálne a nadčasové. Muž si však môže vybrať sveter aj s doplnkovými ozdobami, ktoré celej štylizácii nepochybne dodajú charakter.

Kompozície s nohavicami

Pri skladaní pánskej štylizácie na zimu sa oplatí dbať na správny strih nohavíc, ktoré môžu byť dostupné v rôznych variantoch. Ich výber bude teda do veľkej miery závisieť od príležitosti, na ktorú sa nosia. V zimnej sezóne sú medzi mužmi veľmi obľúbené modely športových nohavíc, ako sú tepláky alebo joggery. Klasickou voľbou budú aj džínsy rovného strihu. Na druhej strane do práce alebo na formálne stretnutia sa oplatí zvoliť elegantné chinos nohavice.

Casualové štylizácie

Veľmi dobrým nápadom na zimnú štylizáciu bude kompozícia v casualovom štýle. Oplatí sa postarať sa o šikovné spojenie športového a elegantného pánskeho oblečenia, vďaka ktorému bude možné vytvoriť nevšednú kombináciu. Osvedčenou štylizáciou v tomto štýle bude okrem iného kompozícia z joggerov a svetra. Klasické džínsy sa odporúča kombinovať aj so sakom, ktoré sa Vám bude skvele hodiť do mesta.

Športové štylizácie

Medzi odporúčaným pánskym oblečením na zimu nemožno zabudnúť ani na športové štýly, ktoré si ochotne vyberajú muži všetkých vekových kategórií. Odporúčanou voľbou sú pánske teplákové súpravy, ktoré budú fungovať v mnohých štylizáciách. Na druhej strane, pánske mikiny sa dajú úspešne kombinovať s joggermi. V športovom štýle dobre poslúži aj oversize oblečenie, vďaka ktorému je možné vytvoriť vrstvený outfit.