V dňoch 25. až 27. novembra sa v Hoteli Dixon v Banskej Bystrici koná Vedecká konferencia Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek. Organizátori konferencie pripravili aj sprievodný verejný program pre budúce mamičky.

Počas tehotenstva a pôrodu sprevádzajú budúce mamičky mnohé otázky. Vyznať sa v spleti dobre mienených rád je niekedy náročné, a preto je dobré obrátiť sa na odborníkov, ktorí majú dostatok skúseností a odborných rád. Odpovede na otázky môžu nájsť aj na blížiacej sa štvrtej konferencii pôrodných asistentiek, ktorá sa nesie pod názvom Nové trendy v pôrodnej asistencii. Podujatie, ktoré je určené výlučne pre pôrodné asistentky, študentky pôrodnej asistencie a zdravotné sestry, vytvorilo priestor aj pre verejnosť a zúčastniť sa ho môžu nielen budúce mamičky.

Organizátori Vedeckej konferencie Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek (SK SaPA) pripravili krátky sprievodný verejný program pre budúce mamičky. Práve tu sa môžu ženy, ktoré plánujú tehotenstvo, tehotné ženy, aj už mamy dozvedieť veľa nových a cenných informácií z oblasti tehotenstva, pôrodu a starostlivosti o novorodencov.

„Rozhodli sme sa využiť prítomnosť viacerých odborníkov na konferencii, a preto sme pripravili priestor aj na krátke prezentácie a rozhovory na témy, ktorých sa môžu zúčastniť  súčasné a budúce mamičky. Tento blok sme nazvali Ženy v centre záujmu pôrodných asistentiek a účastníčky sa tu, napríklad, dozvedia, aký význam má príprava na pôrod pod dohľadom odborného garanta, kto je pôrodná asistentka, ako prebieha cvičenie mamičiek s detičkami, ako deťom prospieva plávanie, či ako dosiahnuť lepší spánok bábätiek. Touto cestou by som chcela pozvať tehotné ženy aj mamičky, aby prišli v spomínanom čase do hotelového salónika medzi nás, využili prítomnosť odborníkov a pýtali sa na všetko, čo ich zaujíma. K dispozícii budú odborníci z rôznych oblastí, preto verím, že každá mamina odíde bohatšia o cenné rady a informácie,“ hovorí pôrodná asistentka a členka organizačného výboru Elena Drapáčová.

Verejná časť programu pre mamičky s názvom Ženy v centre záujmu pôrodných asistentiek sa uskutoční v pondelok 25. novembra od 13:30 h v salóniku Hotela Dixon. Vstup je voľný.