Ženy MFK Dukla Banská Bystrica v druhú májovú sobotu remizovali na ihrisku ŠK Slovan Bratislava. Ukončili tak sériu prehier a pripísali si prvý bod v nadstavbovej časti.

Duklistkám kvôli zraneniu chýbala útočníčka Adriana Briššová, ale v prvom polčase si napriek tomu dokázali vypracovať gólové príležitosti. Skóre stretnutia otvorili už vo 8. minúte, keď sa presadila reprezentantka Lenka Mazúchová – 0:1. Ešte len 19-ročná ofenzívna opora banskobystrického tímu mohla byť dvojgólová, ale na konci svojho nájazdu trafila tyč. Brvno zas zastavilo projektil Moniky Havranovej, najlepšej strelkyne Dukly, približne z tridsiatich metrov.

Belasé hrali v druhom polčase lepšie a hrozili najmä po rohových kopoch. Odmenou im bol gól z pokutového kopu, ktorý v 51. minúte premenila kapitánka Lucia Droppová – 1:1. Hostky už ale aj vďaka dobrému pressingu v záverečných minútach bod za remízu uhrali, a ukončili tak 6-zápasovú sériu prehier. Mrzí však zranenie kapitánky Natálie Veselovej, ktorá po hlavičke zle doskočila a v 80. minúte musela nútene striedať. Putovala do nemocnice a sezóna sa pre ňu skončila. Spoluhráčkam bude fandiť v sobotu 18. mája, keď o 11.00 h privítajú v Hornej Mičinej súperky z Ružomberka.

Povedali po zápase

Lenka Mazúchová, strelkyňa gólu Dukly: „Do zápasu sme išli s tým, že chceme získať aspoň bod. Vedeli sme, že belasé budú mať väčšinu času loptu na kopačkách a musíme o to viac drieť na ihrisku. Vo ôsmej minúte sa mi podarilo skórovať, mali sme tam ešte pár šancí, no nepodarilo sa nám ich dotiahnuť do úspešného konca. Chcela by som poďakovať všetkým babám za bojovný výkon a zaslúžený jeden bod, ktorý si pripisujeme do tabuľky. Pochvala taktiež patrí mladým babám, ktoré naskočili do zápasu a odjazdili tých pár minút, ktoré strávili na ihrisku. Výsledok 1:1 hodnotím pozitívne a dúfam v to, že sa nám podarí ešte do konca sezóny nejaké body získať.“

Dominika Kopernická, brankárka Dukly: „Na Slovan sme vycestovali s jasným cieľom, získať prvé body v skupine o titul. Vedeli sme ale, že to vôbec nebude ľahký zápas. Od prvých minút sme bojovali jedna za druhú, čo sa odzrkadlilo aj na hre. Vedeli sme podržať loptu a aj vymyslieť nebezpečné akcie, čo viedlo aj k nášmu gólu. Súperovi sme toho v prvom polčase veľa nedovolili, v defenzíve si každá plnila svoju úlohu na sto percent. Po zmene strán sme nie úplne dobre vstúpili do hry, z čoho vyústila aj chyba v obrane a bola odpískaná penalta proti nám. Bohužiaľ som ju nedokázala chytiť a súper vyrovnal. Síce do konca zápasu si súper vypracoval viacero dobrých šancí, ako napríklad priamy kop priamo zo šestnástky, ktorý sa mi ale našťastie podarilo vychytať. Tiež by som sa chcela babám poďakovať za ich obetavý a bojovný výkon, lebo zblokovali neskutočne veľa centrov a striel. Budúci týždeň nás čaká Ružomberok a dúfam, že budeme hrať minimálne tak dobre a bojovne, ako proti Slovanu.“

Demišport liga – 1. liga ženy – skupina o titul – 6. kolo – sobota 11.05.2024, 11.00 h – Pasienky, Bratislava

ŠK Slovan Bratislava – MFK Dukla Banská Bystrica 1:1 (0:1)

Góly: 51. Droppová (pen.) – 8. Mazúchová. ŽK: 85. Jančová. Rozhodovali: Stolárik – Bródy, Vargová. Diváci: 50.

Zostava ŠK Slovan Bratislava: Geletová – Pálková (46. Ivanová), Blažeková, Tomčíková (80. Jalakšová), Korimová (80. Horvatová), Krajčíová (80. Mašurová), Nedoroščíková, Ščasnárová (46. Vaculová), Naňová, Droppová (C), Glézlová.
Tréner: V. Gligić.

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: Kopernická – Jančová, Havranová, Ždánska, Tesáková – Brandysová, Morovjanová – Mileiová (71. Skladaná), Veselová (C) (80. Durľaková, 90. Dobrocká), Lukach – Mazúchová.
Tréner: J. Boroviak.