Ženy MFK Dukla Banská Bystrica vycestovali v sobotu v rámci druhého kola nadstavbovej skupiny o titul do Ružomberka. Súperkám vzdorovali do záverečnej polhodiny.

Duklistky si chceli na ihrisku favorita napraviť chuť po prehre so Slovanom v prvom kole nadstavby. Do zostavy sa vrátila reprezentantka Lenka Mazúchová a v základe po prvýkrát nastúpila 15-ročná Talianka Stephany Pioppi. Hostky dlho živili nádej na bodový zisk, keď držali bezgólový stav do 63. minúty. Odvtedy však inkasovali až štyrikrát, a tak napokon prehrali s druhým celkom tabuľky rozdielom triedy. Na svoje prvé body v skupine o titul teda futbalistky MFK Dukla ešte čakajú. Aj v nasledujúcom kole to budú mať náročné, keďže v sobotu 20. apríla o 11.00 h privítajú v Priechode prvú Myjavu.

Martin Iliaš, asistent trénera žien MFK Dukla: „V zápase sme sa prezentovali našou tradičnou hrou zo zabezpečenej obrany. Súperky sme v prvom polčase do veľkých gólových príležitostí, snáď s výnimkou jednej situácie, nepustili, ale zaujímavú príležitosť sme mali aj my, tradične z protiútoku. Nerozhodný stav po prvom polčase bol podľa mňa zaslúžený. V druhom súper trochu zintenzívnil tlak, no bez veľkých príležitostí. Na koňa sa súperky dostali až po nešťastnom prvom góle. Po ňom sme ešte mali obrovskú šancu na vyrovnanie, no nepremenili sme ju. Potom na nás akoby psychicky padla deka. Aj vplyvom súperovho prestriedania sme začali zaostávať kondične a výsledkom boli ďalšie góly v našej sieti. Výsledok určite nezodpovedá rozdielu kvality v zápase. Oproti posledným zápasom bolo v hre oveľa viac pozitívnych vecí, lepšia kombinácia a spolupráca.“

Stephany Pioppi, hráčka MFK Dukla: „Som veľmi vďačná trénerom, že mi dali šancu zahrať si v tomto zápase, aj napriek všetkému stresu a strachu pred ním. Do zápasu som išla s veľkou pokorou a rešpektom k mojim spoluhráčkam, ale aj protihráčkam. Snažila som sa podať čo najlepší výkon, aj keď som si vedomá, že musím na sebe ešte veľa pracovať a rozvíjať svoje schopnosti. Spoluhráčky mi boli veľmi nápomocné a taktiež mi poskytli veľkú oporu počas celého zápasu. Zápas sme síce nevyhrali, ale snažili sme sa a bojovali sme až do konca.“

Demišport liga – 1. liga ženy – skupina o titul – 2. kolo – sobota 13.04.2024, 11.00 h – Ľubochňa

MFK Ružomberok – MFK Dukla Banská Bystrica 4:0 (0:0)

Góly: 63. Hrúziková, 74. Havranová (vl.), 76. Harezníková, 84. Sirejová. ŽK: 31. Tesáková. Rozhodovali: Varga – Kováčiková. Diváci: 120.

Zostava MFK Ružomberok: Zjarová – Žihľavníková, Bruníková (C), Harezníková, Adamčiaková, Kovlíková, Pivarníková (70. Líšková), Hrúziková, Žihlavníková (77. Sirejová), Maslová (84. Latiaková), Havalec (84. Húsková).
Tréner: J. Súkeník.

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: Kopernická – Mileiová, Havranová, Ždánska, Tesáková – Veselová (C), Brandysová – Mazúchová, Briššová, Pioppi (83. Bibová) – Skladaná (77. Voskárová).
Tréner: J. Boroviak.

Tabuľka Demišport ligy – sk. o titul po 2. kole

Klub
Z
V
R
P
Skóre
B
1
Spartak Myjava
19 16 2 1 104:8 50
2
MFK Ružomberok
19 14 3 2 56:18 45
3
ŠK Slovan Bratislava futbal
19 13 2 4 55:25 41
4
FC Spartak Trnava
19 9 3 7 49:37 30
5
MFK Dukla Banská Bystrica
20 8 3 9 35:54 27